Zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Potřebujete pomoc?

Nenašli jste na svou otázku odpověď na těchto stránkách, častých dotazech ani našem průvodci „Předpisy EU v oblasti sociálního zabezpečení“? Nevadí, jsou zde další možnosti.

Nejdříve hledejte řešení na vnitrostátní úrovni

  • Nejprve byste měli kontaktovat úřad sociálního zabezpečení v místě vašeho pracoviště, bydliště či pobytu. Nezapomeňte, že vaše práva jsou dána pravidly sociálního zabezpečení země, která je příslušná k řešení vašeho případu. Kontkaktní orgán najdete v našem adresáři
  • Nesouhlasíte-li s tím, jak byl váš případ rozhodnut, můžete využít opravných prostředků na základě vnitrostátních právních předpisů. Nařízení EU se přímo vztahují na všechny státy Evropské unie, a proto se na ně můžete před příslušnými orgány a soudy odvolat.
  • Soudní postupy se v každé zemi liší. Než se obrátíte na soud, je tedy většinou nejprve nutné vyčerpat všechny možnosti odvolání na úřadech sociálního zabezpečení. Doporučujeme vám nejprve kontaktovat právního poradce, který zvolí vhodný postup a zhodnotí vaše šance na úspěch.

Informační zdroje EU a její pomoc s řešením problémů

  • Máte-li zájem o další informace, kontaktujte Europe Direct.
  • Potřebujete-li vyřešit problém týkající se správního orgánu členského státu, podejte stížnost na síť SOLVIT.
  • Pokud máte zájem o bezplatné, individuální právní poradenství, obraťte se na službu Vaše Evropa – Poradenství.

Jste-li přesvědčeni, že jsou právní předpisy či správní praxe určité země v rozporu s předpisy Evropské unie, můžete podat stížnost Evropské komisi.

Další informace

Více informací najdete v odpovědích na časté dotazy.

Za posledních šest měsíců nepřibyly žádné související zprávy.

Sdílet tuto stránku