Informace v mnoha jazycích

Snažíme se dosáhnout rozumné rovnováhy mezi potřebami čtenářů, kteří mluví různými jazyky EU, a praktickými otázkami, jako jsou náklady na překlad.

Některé typy textu (např. právní předpisy) jsou vždy k dispozici ve všech jazycích EU. Další informace mohou být k dispozici pouze v jednom jazyku nebo několika jazycích, v nichž můžeme na základě uživatelského výzkumu oslovit co nejširší publikum.

Všechny texty však vychází alespoň v angličtině, protože podle průzkumu anglicky rozumí přibližně 90 % návštěvníků našich stránek. Sledujeme také chování uživatelů stránek, abychom zjistili, kdy se pokoušejí zobrazit určité stránky v daném jazyce, a případně požádali o překlad nejžádanějších stránek.

Tyto stránky jsou neustále doplňovány o nové a aktualizované texty. Znamená to tedy, že na překladu internetových stránek, které nejsou k dispozici v jazyce vašeho výběru, se ještě stále pracuje. Přeložené stránky zveřejňujeme průběžně.

Jak zobrazit text v požadovaném jazyce

Tyto internetové stránky jsou k dispozici ve 24 úředních jazycích EU:

angličtině, bulharštině, češtině, dánštině, estonštině, finštině, francouzštině, chorvatštině, irštině, italštině, litevštině, lotyštině, maďarštině, maltštině, němčině, nizozemštině, polštině, portugalštině, rumunštině, řečtině, slovenštině, slovinštině, španělštině a švédštině.

Jazyk, ve kterém se internetové stránky aktuálně zobrazují, je uveden v horní části obrazovky. Pokud chcete přejít na jiný jazyk, klikněte na příslušnou ikonu. Zobrazí se jazyky, ve kterých jsou stránky k dispozici.

 Veřejné konzultace a zpětná vazba

Evropská komise pravidelně zveřejňuje veřejné konzultace ve formě online dotazníků, čímž lidem usnadňuje možnost účastnit se politického a legislativního procesu EU. Dotazníky jsou vždy k dispozici alespoň anglicky, francouzsky a německy a často také v dalších jazycích EU. Veřejné konzultace týkající se nových iniciativ uvedených v pracovním programu Komise jsou většinou k dispozici ve 23 úředních jazycích EU.

Více informací o veřejných konzultacích a o tom, jak se můžete i vy podílet na tvorbě politiky a právních předpisů EU, najdete v části Podělte se o svůj názor.