Nodarbinātība, sociālās lietas un iekļautība

Pieprasījumi un veidlapas

Ja jūsu situācija sociālā nodrošinājuma ziņā ir saistīta ar vairāk nekā vienu ES dalībvalsti, Īslandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju vai Šveici, iesakām iepazīties ar šiem praktiskajiem padomiem, kas palīdzēs pareizi iesniegt attiecīgo pieteikumu.

Portatīvie dokumenti

  • Datu apmaiņa lielākoties notiek tieši starp sociālās apdrošināšanas iestādēm. Tomēr dažos gadījumos, sevišķi, pārceļoties uz dzīvi citā valstī, var būt noderīgi “portatīvie dokumenti” (agrāk tos dēvēja par e-veidlapām), lai jūs ar to palīdzību varētu apliecināt jūsu situāciju. Ieskatieties bieži uzdotajos jautājumos, lai uzzinātu vairāk par portatīvajiem dokumentiem.
  • Portatīvo dokumentu sociālās apdrošināšanas iestāde parasti izsniedz pēc pieprasījuma. Ieteicams to sarūpēt vēl pirms pārvākšanās. Ja tomēr neesat paguvis to izdarīt, jūsu jaunās dzīvesvietas valsts iegūs nepieciešamos datus tieši no jūsu sociālās apdrošināšanas iestādes.
    Izmantojiet mūsu direktoriju, lai atrastu attiecīgo kontaktiestādi

Termiņi

Saskaroties ar dažādu valstu sociālā nodrošinājuma sistēmām, var gadīties, ka rodas grūtības kādā valstī iesniegt pieteikumu tam paredzētajā termiņā. ES noteikumi jums dod iespēju iesniegt savu pieteikumu ar tādu pašu termiņu arī citas valsts (kur jūs, piemēram, dzīvojat uz laiku vai pastāvīgi) atbilstošajā iestādē vai tiesā, ja esat šajā valstī bijis apdrošināts. Tad jūsu pieteikumu pārsūtīs kompetentajai iestādei.

Valodas

Ja nepieciešams, visus pieteikumus, vēstules un izziņas varat iesniegt dzimtajā valodā, ja tā ir viena no ES oficiālajām valodām. Tas gan varētu novilcināt jūsu pieteikuma izskatīšanu, toties palīdzētu jums izteikties skaidri un novērst pārpratumus.

Sīkāka informācija

Papildinformāciju uzzināsit, ieskatoties bieži uzdotajos jautājumos

Jums vēl vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma?

Sazinieties ar “Europe Direct” (00800 6 7 8 9 10 11)
Atrisiniet problēmas ar valsts iestādēm SOLVIT
Lūdziet jurista padomu dienestam "Tavs Eiropas padomdevējs"

Pēdējo sešu mēnešu laikā par šo tematu ziņas nav bijušas.

Ieteikt šo lapu: