Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Prašymai ir formos

Toliau pateikta praktinių patarimų, kurie gali padėti jums pateikti prašymus išmokoms gauti, jei esate apdraustas socialiniu draudimu daugiau kaip vienoje ES šalyje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje arba Šveicarijoje.

Perkeliamieji dokumentai

  • Socialinės apsaugos įstaigos daugeliu duomenų keičiasi tiesiogiai. Tačiau kai kuriais atvejais, kad būtų galima patvirtinti jūsų padėtį, kai persikelsite, turėsite pateikti perkeliamąjį dokumentą (anksčiau vadintą E forma). Daugiau informacijos apie perkeliamuosius dokumentus skyrelyje Dažniausiai užduodami klausimai.
  • Perkeliamąjį dokumentą jums paprašius paprastai išduos jūsų socialinės apsaugos įstaiga. Patartina jo paprašyti prieš išvykstant. Bet jei to nepadarysite, šalies, į kurią persikelsite, įstaiga reikalingus duomenis gaus tiesiogiai iš jūsų draudimo įstaigos. 
    Susiraskite reikalingą įstaigą mūsų žinyne

Terminai

Jei esate susijęs su kelių šalių socialinės apsaugos sistemomis, jums gali būti sunku per nustatytą terminą paduoti prašymą konkrečioje šalyje. Pagal ES taisykles per tą patį terminą galite paduoti prašymą atitinkamai kitos šalies (pavyzdžiui, kurioje lankotės arba gyvenate) įstaigai arba teismui, jei toje šalyje esate apdraustas. Jūsų prašymas bus perduotas kompetentingai įstaigai.

Kalbos

Prireikus arba atsižvelgdamas į situaciją, prašymus, laiškus ir pažymas galite pateikti savo gimtąja kalba, jei ji yra viena iš oficialių ES kalbų. Dėl to jūsų prašymo svarstymas gali užtrukti ilgiau, bet gimtąja kalba galėtumėte aiškiau išdėstyti mintis ir išvengti nesusipratimų.

Daugiau informacijos 

Daugiau informacijos skyrelyje Dažniausiai užduodami klausimai

Per paskutinius šešis mėnesius susijusių naujienų nebuvo.

Bendrinti šį puslapį