Informacija daug kalbų

Mūsų tikslas – rasti tinkamą pagarbos įvairiausiomis ES kalbomis kalbantiems gyventojams ir praktinių sumetimų, tokių kaip vertimo išlaidos, pusiausvyrą.

Kai kurių rūšių dokumentai, pavyzdžiui, teisės aktai, visuomet skelbiami visomis ES kalbomis. Kitas turinys gali būti skelbiamas tik viena kalba arba keliomis kalbomis, jei iš atliktų naudotojų poreikių tyrimų matyti, kad tokiu būdu efektyviausiai pasieksime daugiausiai skaitytojų.

Visas turinys skelbiamas bent anglų kalba, nes iš tyrimų matyti, kad angliškai supranta apie 90 % mūsų svetainių lankytojų – tai yra arba jų pageidaujama užsienio kalba, arba gimtoji kalba. Taip pat stebime naudotojų elgseną, kad žinotume, ar jie bando peržiūrėti puslapius tam tikra kalba, ir kad galėtume prašyti paklausiausių puslapių vertimo.

Į šią svetainę nuolat įtraukiamas naujas turinys, o senasis nuolat atnaujinamas. Tai reiškia, kad jei puslapio norima kalba nerandate, jis paprasčiausiai gali būti tebeverčiamas. Paskelbiame vertimus, kai tik jie gaunami.

Turinys jūsų kalba

Šioje interneto svetainėje vartojamos visos 24 oficialiosios ES kalbos:

airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, olandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų, vokiečių.

Kalba, kuria matote svetainės informaciją, nurodyta kiekvieno puslapio viršuje. Spustelėkite piktogramą, jei norite pasirinkti kitą kalbą. Bus nurodytos galimos kalbos.

 Viešos konsultacijos ir atsiliepimai

Kad piliečiams būtų lengviau dalyvauti ES politikos rengimo ir teisėkūros procese, Europos Komisija skelbdama internetinius klausimynus reguliariai rengia viešas konsultacijas. Tie klausimynai visuomet pateikiami bent anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis, o dažnai – dauguma ES kalbų. Viešų konsultacijų klausimynai, susiję su naujomis Komisijos darbo programoje nurodytomis iniciatyvomis, paprastai pateikiami 23 oficialiosiomis ES kalbomis.

Kad daugiau sužinotumėte apie viešas konsultacijas ir kaip galite prisidėti prie ES politikos rengimo ir teisėkūros proceso, apsilankykite šios svetainės skyriuje Išsakykite savo nuomonę.