Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Liga, motinystė ir tėvystė

Ligos, motinystės ir tėvystės išmokų taisyklės yra panašios ir taikomos žmonėms, apdraustiems bet kurioje ES šalyje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje arba Šveicarijoje.

Laikinas buvimas ir atostogos kitoje šalyje

 Jei atostogaujate arba kitu tikslu laikinai esate vienoje iš šių šalių, galite naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, pvz., apsilankyti pas gydytoją arba gydytis ligoninėje, tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tos šalies piliečiai, todėl už kai kurias paslaugas turėsite mokėti. Jūsų turimas teises patvirtins Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).  Daugiau informacijos mūsų ESDK puslapiuose 

Planuota sveikatos priežiūra užsienyje 

Jei jūsų kelionės tikslas yra medicininis gydymas užsienyje, prieš išvykdamas turite gauti savo sveikatos draudimo įstaigos leidimą (forma S2). Daugiau informacijos mūsų puslapiuose apie planuotą medicininį gydymą 

Gyvenimas užsienyje 

  • Kad ir kur būtumėte apdraustas, turite teisę gauti ligos išmokas natūra, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros paslaugas ir vaistus, savo gyvenamojoje šalyje. Turite teisę į tokį patį gydymą kaip šios šalies piliečiai.
  • Jei esate apdraustas vienoje, o gyvenate kitoje šalyje, turėtumėte užsiregistruoti vietos sveikatos priežiūros įstaigoje pagal gyvenamąją vietą. Gali reikėti paprašyti sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje esate apdraustas, išduoti formą S1, kurią turėsite perduoti savo gyvenamosios vietos įstaigai. Paprastai tai turi padaryti pensininkai, kurie, išėję į pensiją, persikelia gyventi į kitą šalį iš šalies, kuri moka jiems pensijas ir kurioje jie yra apdrausti. Laikinai esant kitoje šalyje, tai nėra būtina.

 Sužinokite apie savo teises įvairiose ES šalyse

Išmokos pinigais 

Šalis, kurioje esate apdraustas, visais atvejais turi mokėti jums ligos, motinystės arba tėvystės išmokas pinigais, t. y. išmokas, kuriomis pakeičiamas dėl ligos nesumokėtas darbo užmokestis. Nepaisant to, kokioje šalyje gyvenate arba lankotės, šios išmokos jums mokamos pagal šalies, kurioje esate apdraustas, taisykles.

Daugiau informacijos 

Skyrelyje Dažniausiai užduodami klausimai sužinosite, kurios taisyklės taikomos jums.

Bendrinti šį puslapį