Tööhõive, sotsiaalküsimused ja sotsiaalne kaasatus

Koos õiguste eest – puuetega inimeste strateegia

Tere tulemast! Euroopa Komisjoni kampaania „Koos õiguste eest“ eesmärk on edendada puuetega inimeste õigusi kogu Euroopas ja mujal maailmas.

87 miljonit
inimest ELis on puudega
Üle 50 %
tunnevad, et neid diskrimineeritakse
50.8%
töötavad
40.9%
ei tule ootamatute kuludega toime
1 million +
ei tule ootamatute kuludega toime.

Vaatamata edusammudele mitmes valdkonnas on puuetega inimeste juurdepääs tervishoiuteenustele, haridusele, tööhõivele, ajaviitele ja poliitikas osalemisele endiselt takistatud.

See ei ole ainult puuetega inimeste või nende eest seisvate rühmituste, vaid kogu ühiskonna probleem.

Kampaania „Koos õiguste eest“ seisab kõigi eest, et nad saaksid kasutada oma õigusi ja elada võrdselt tõelises võrdõiguslikkuse liidus.

Meie eesmärk on näidata puuetega inimestele, nende tugivõrgustikule ja kõigile kodanikele, mida EL teeb, et tagada puuetega inimestele võimalused nende õigusi tõhusalt kasutada.

ELi kümneaastane puuetega inimeste õiguste strateegia

Kolm last rõõmsalt koos mängimas. Ühel on Downi sündroom. Tekst: Koos õiguste eest, #EUDisabilityRights, #UnionOfEquality.

Euroopa Komisjoni kümneaastase strateegia eesmärk on tuua positiivseid muudatusi puuetega inimeste ellu nii ELis kui ka mujal maailmas. Kõik peaksid olema diskrimineerimise eest kaitstud ja saama kasutada oma õigusi võrdõiguslikkuse liidus.  Neil peaks olema võimalik saada head haridust ja leida tööd, reisida ja teha oma valikuid ilma takistusteta. See strateegia sisaldab konkreetseid meetmeid, et puuetega inimesed saaksid täielikult oma õigusi kasutada ja neil oleksid elus teistega samad võimalused. Vaadake lähemalt.

Osalege

Usume, et puuetega inimestel on õigus teha ise oma eluga seotud valikuid. Seepärast on see kampaania loodud koostöös puuetega inimeste ja nende toetajatega.

Julgustame kõiki osalema ja liituma meie postitusnimekirjaga, et saada uudiseid kampaania kohta ja materjale, mida saate oma otstarbeks kohandada.

Iga hääl on tähtis, iga klõpsamine loeb.

Liituge meie kogukonnaga, hakake toetajaks.

Kohtuge meie eestvõitlejatega

Meie eestvõitlejad on kampaania saadikud, kes edendavad seda kogu Euroopas. Nad on mõjutajad ja puuetega inimesed, kellel on oma seisukohad seoses nende ees seisvate takistuste ning sellega, mida on vaja teha, et nad saaksid haarata kõigist neile kättesaadavatest võimalustest.

Kohtuge eestvõitlejatega.

Meedia

Kas tahate meie lugu rääkida? Kas tahate kampaaniat edendada või lisateavet saada? Materjale ja meedia vahendikomplekti leiate meedia jaotisest.

Jaga seda lehte