Wiadomości
-
Borås (Sweden), Cartagena (Spain), Nuremberg (Germany) and Vienna (Austria) finalists for 2025 Access City Award
-
Commission report shows how social investments and reforms can support competitiveness, economic growth and inclusion
-
€2.7 million from European Globalisation Adjustment Fund to support 365 dismissed workers in Belgium
Obszary działalności i działania
-
Wyjazd do pracy do innego kraju UE
Europejskie przepisy ułatwiają obywatelom UE podejmowanie pracy w innym państwie UE i zapewniają ochronę praw do opieki socjalnej podczas przemieszczania się na terenie Europy.
-
Europejska strategia zatrudnienia
Państwa UE wyznaczyły szereg wspólnych celów w obszarze polityki zatrudnienia w celu tworzenia większej liczby i lepszych miejsc pracy w UE.
-
Realizacja europejskiego filaru praw socjalnych
Filar obejmuje 20 głównych zasad i praw, na których mają opierać się sprawiedliwe i sprawnie funkcjonujące rynki pracy i systemy opieki społecznej.
-
Prawa w pracy
Unijne przepisy dotyczące zatrudnienia gwarantują minimalne poziomy ochrony wszystkich osobom żyjącym i pracującym w UE.
-
Ochrona socjalna i włączenie społeczne
UE wspiera i uzupełnia krajowe strategie polityczne w obszarach włączenia społecznego i ochrony socjalnej.
-
Umiejętności i kwalifikacje
Chociaż kształcenie i szkolenie podlegają kompetencji państw UE, inicjatywy europejskie mają na celu wskazywanie kierunków w krajowym procesie kształtowania polityki.
-
Partnerzy na arenie międzynarodowej i agencje międzynarodowe
Komisja Europejska współpracuje z wieloma partnerami, w tym z organami administracji krajowej, przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców, organizacjami pozarządowymi i ekspertami.
-
Analizy, ocena, ocena wpływu
Komisja Europejska analizuje ważne tendencje społeczne i tendencje na rynku pracy i dokonuje oceny skutków unijnych programów i strategii politycznych.
-
Finansowanie
Projekty związane z zatrudnienie, sprawami społecznymi i włączeniem społecznym są finansowane ze środków dostępnych w ramach różnych funduszów i programów.
-
Sprawiedliwa transformacja ekologiczna i cyfrowa oraz badania naukowe
-
Unia równości: Strategia na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami na lata 2021–2030
W marcu 2021 r. Komisja Europejska przyjęła strategię na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami na lata 2021–2030. Za pomocą tej dziesięcioletniej strategii Komisja Europejska dąży do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Europie i na całym świecie.