Naršymo kelias

Kortelės gavimo tvarka

Kaip gauti kortelę?

Norėdami gauti kortelę kreipkitės į vietos sveikatos draudimo instituciją, kadangi kiekviena valstybė narė atsako už kortelės išdavimą ir platinimą savo teritorijoje.

Kas turi teisę naudotis Europos sveikatos draudimo kortele?

Europos sveikatos draudimo kortelė gali būti išduota kiekvienam asmeniui, apdraustam pagal bet kurios Europos Sąjungos valstybės narės ir Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos bei Šveicarijos įstatymus numatytą socialinės apsaugos sistemą. Kiekvienas keliaujančios šeimos narys turi turėti savo kortelę.

Teisę gauti kortelę taip pat turi teisėtai Europos Sąjungoje gyvenantys ES nepriklausančių šalių piliečiai, apdrausti pagal valstybės socialinės apsaugos sistemą. Tačiau ES nepriklausančių šalių piliečiai negali naudotis Europos sveikatos draudimo kortele gydydamiesi Danijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

Kiek laiko galioja kortelė?

Skirtingose šalyse kortelių galiojimo laikas yra skirtingas, todėl patikimiausią informaciją suteiks korteles išduodanti sveikatos draudimo institucija. 

Ką daryti, jei vietos institucija atsisako išduoti Europos sveikatos draudimo kortelę?

Jūsų sveikatos draudimo institucija privalo jums paprašius išduoti Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinąją pažymą, jei kortelė negali būti išduota tuojau pat. Priešingu atveju galima skųstis. Europos Komisija gali suteikti informacijos apie tai, kaip apginti savo teises, tačiau pirmiausia siūlo kreiptis į Solvit, kuri paaiškins, kaip pateikti skundą.

Informacija apie kiekvieną šalį ir šalių kontaktiniai duomenys

Spustelėję vėliavėlę sužinosite, kaip prašyti Europos sveikatos draudimo kortelės pasirinktoje šalyje.

    Siųsti draugams

  • „Twitter“ Skelbti „Facebook“ Bendrinti „Google+“