Naršymo kelias

Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė

Kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė?

Tai nemokama kortelė, suteiksianti jums mediciniškai būtinas, valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas laikinai viešint bet kurioje iš 28 ES valstybių, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje tomis pačiomis sąlygomis ir kainomis (kai kuriose šalyse nemokamai), kaip ir toje šalyje apdraustiems asmenims.

Šias korteles išduoda jūsų vietos sveikatos draudimo institucija.

Pastabos:

  • Europos sveikatos draudimo kortelė nėra kelionės draudimo alternatyva. Šios kortelės turėtojams nekompensuojamos privačios sveikatos priežiūros paslaugos, atgalinio skrydžio į jūsų šalį bilietas, prarastas ar pavogtas turtas;
  • šios kortelės turėtojų gydymo išlaidos nepadengiamos, jei jie vyksta būtent gydytis;
  • ši kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų. Kiekvienos šalies sveikatos priežiūros sistema kitokia, todėl paslaugos, kurios jūsų šalyje yra nemokamos, kitoje šalyje gali kainuoti.

Dėmesio: kai jūsų įprastine gyvenamąja vieta tampa kita šalis, kad joje gautumėte medicininės priežiūros paslaugas, turėtumėte naudotis ne Europos sveikatos draudimo kortele, o S1 forma.

Mobiliosios programėlės panaikinimas

Dėl ES nebetaikomų tarptinklinio ryšio mokesčių Europos Komisija nusprendė išjungti Europos sveikatos draudimo kortelės mobiliąją programėlę.

Visą susijusią informaciją galite rasti šios svetainės skiltyje Kaip naudotis kortele. Ši informacija kasmet atnaujinama 23 ES kalbomis, o jos pateikimas mobiliuosiuose įrenginiuose buvo patobulintas siekiant pagerinti galimybę peržiūrėti ją internete.