Nodarbinātība, sociālās lietas un iekļautība

Kopā par piekļūstamību

Piekļūstamas telpas — gan fiziskās, gan virtuālās — ir pirmais solis ceļā uz līdztiesību. Ja personas ar invaliditāti nevar piekļūt transportam, veikaliem, parkiem, tīmekļa vietnēm utt., tad tām nav brīvas izvēles iespēju un iespēju kontrolēt savu dzīvi. Komisijas Personu ar invaliditāti tiesību stratēģijas desmit gadiem pamatā ir esošie ES tiesību akti, un tās mērķis ir novērst šos visfundamentālākos un vienlaikus visbūtiskākos šķēršļus līdztiesībai.

Teksta versija vieglajā valodā ir pieejama šeit.

Fizisko un virtuālo šķēršļu novēršana

Vīrietis ratiņkrēslā un sieviete smaida viens otram metro. Teksts: kopā par piekļūstamību, #EUDisabilityRights, #UnionOfEquality.

Miljoniem personu ar invaliditāti ir grūtības izmantot transportu, piekļūt ēkām un izmantot mūsu koplietošanas vietu, piemēram, pludmaļu un sporta centru, sniegtās iespējas. Tikpat lielas problēmas ir vērojamas arī virtuālajā vidē.

Tas personām ar invaliditāti var liegt iespēju strādāt, nokļūt uz vizīti pie ārsta, socializēties, iepirkties tiešsaistē, lietot sociālos medijus un saņemt būtiski svarīgu informāciju, kas tiem nepieciešama ikdienas dzīvē. Tām var nebūt iespējas baudīt pamatlietas, kuras daudzi no mums uzskata par pašsaprotamām.

Esošie ES tiesību akti, piemēram, Eiropas Piekļūstamības akts un personu ar invaliditāti tiesības kā pasažieriem ir ļāvuši panākt progresu. Taču darāmā vēl ir daudz.

Stratēģijā ir izklāstīta virkne pasākumu, lai novērstu dažus no atlikušajiem šķēršļiem, kas neļauj nodrošināt līdztiesību.

  • Eiropas Komisija 2022. gadā atklās Eiropas resursu centru AccessibleEU, lai atbalstītu piekļūstamības politikas īstenošanu visā ES. Tas nodrošinās informāciju un paraugprakses piemērus dažādās nozarēs. Mērķis ir nodrošināt personām ar invaliditāti labāku piekļuvi transportam, ēkām, informācijai, audiovizuālajiem medijiem, saziņas iespējām utt.
  • ES valstīm jānodrošina, ka piekļūstamība tiek iekļauta visās jomās, tostarp darbībās, kas saistītas ar pāreju uz zaļāku un digitālāku ekonomiku, un šajā nolūkā jāapmāca speciālisti.
  • Komisija uzraudzīs, kā praksē tiek īstenoti esošie piekļūstamības tiesību akti, konstatēs nepilnības un noteikts, vai ir nepieciešami jauni tiesību akti.

Mēs visi varam iesaistīties piekļūstamības uzlabošanā un ieviest tiesību aktus dzīvē. Mums ir vajadzīgi arhitekti novatorisku un piekļūstamu ēku projektēšanai, inženieri — tādu rotaļu laukumu būvniecībai, kuros kopā var spēlēties bērni ar dažādām spējām, tīmekļa lapu dizaineri — tādas tiešsaistes vides veidošanai, kuru var izmantot personas ar invaliditāti, un darba devēji — piekļūstamu darbavietu izveidei kolēģiem ar invaliditāti. Palīdziet veidot iekļaujošāku sabiedrību!

Saistīti jaunumi

Pēdējo sešu mēnešu laikā par šo tematu ziņas nav bijušas.

Ieteikt šo lapu: