Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Kartu už prieinamumą

Prieinamos erdvės – tiek fizinės, tiek virtualios – yra pirmasis gyvybiškai svarbus žingsnis siekiant lygybės. Negalėdami patekti į transportą, parduotuves, parkus, interneto svetaines ir pan., neįgalieji negali patys priimti sprendimų ir kontroliuoti savo gyvenimo. Komisijos dešimties metų Neįgaliųjų teisių strategija grindžiama galiojančiais ES teisės aktais, kuriais siekiama pašalinti šias paprasčiausias, bet didžiausias kliūtis lygybei.

Lengvai perskaitoma teksto versija pateikiama čia.

Fizinių ir virtualių kliūčių pašalinimas

Neįgaliojo vėžimėlyje sėdintis vyras ir moteris šypsosi vienas kitam metro. Tekste rašoma: kartu už prieinamumą, #EUDisabilityRights, #UnionOfEquality.

Milijonams neįgaliųjų sunku naudotis transportu, patekti į pastatus ir mėgautis mūsų bendromis erdvėmis, tokiomis kaip paplūdimiai ir sporto centrai. Virtualioje aplinkoje ne ką lengviau.

Tai gali trukdyti neįgaliesiems dirbti, lankytis pas gydytoją, bendrauti, apsipirkti internetu, naudotis socialine žiniasklaida ir gauti gyvybiškai svarbios informacijos, reikalingos jų gyvenimui. Jiems gali būti sunku mėgautis paprastais gyvenimo malonumais, kuriuos daugelis iš mūsų laiko savaime suprantamais.

Galiojantys ES teisės aktai, tokie kaip Europos prieinamumo aktas, ir neįgalių keleivių teisės padėjo padaryti pažangą. Tačiau dar daug reikia nuveikti.

Strategijoje numatomi veiksmai, kaip pašalinti kai kurias likusias kliūtis lygybei.

  • 2022 m. Europos Komisija įkurs Europos išteklių centrą „AccesibleEU“, kuris padės įgyvendinti prieinamumo politiką visoje ES. Jis teiks informaciją ir dalysis gerąja patirtimi įvairiuose sektoriuose. Pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad neįgalieji galėtų geriau naudotis transportu, patekti į pastatus, gauti informacijos bei naudotis audiovizualine žiniasklaida ir komunikacijos priemonėmis.
  • ES šalys turėtų užtikrinti, kad prieinamumas būtų įtrauktas į visas sritis, įskaitant veiklą, susijusią su perėjimu prie žalesnės ir skaitmeninės ekonomikos, ir rengti tam specialistus.
  • Komisija išnagrinės, kaip esami prieinamumo teisės aktai taikomi praktikoje, nustatys spragas ir nuspręs, ar reikia priimti daugiau teisės aktų.

Mes visi galime padėti gerinti prieinamumą ir paversti teisės aktus realybe. Mums reikia architektų, kurie projektuotų novatoriškus ir prieinamus pastatus, inžinierių, kurie statytų žaidimų aikšteles, kuriose kartu galėtų žaisti įvairaus pajėgumo vaikai, interneto svetainių projektuotojų, kurie sukurtų internetinę aplinką neįgaliesiems, ir darbdavių, kurie kurtų prieinamas darbo vietas negalią turintiems kolegoms. Prisijunkite ir padėkite kurti įtraukesnę visuomenę.

Susijusios naujienos

Per paskutinius šešis mėnesius susijusių naujienų nebuvo.

Bendrinti šį puslapį