Sūtīt draugam
RSS
google +
Izdrukas variants

Eiropas Komisijas veselības komisārs Tonio Borgs

Eiropas Komisijas veselības komisārs Tonio Borgs

Katru gadu 700 000 eiropiešu mirst ar smēķēšanu saistītu iemeslu dēļ. Tabakas izstrādājumu direktīva, kas tika publicēta 2014. gada 29. aprīlī un stāsies spēkā 2014. gada 19. maijā, ir solis uz priekšu ES sabiedrības veselības politikā. Nodrošinot, lai ES tirgū tabakas izstrādājumiem ne izskats, ne aromāts neatgādinātu neko citu kā vien tabaku, jaunie saskaņotie noteikumi par tabakas un saistītajiem izstrādājumiem palīdzēs Eiropas Savienībā samazināt to cilvēku, īpaši jauniešu, skaitu, kas sāk smēķēt. 
 
Tā kā 70 % smēķētāju Eiropā smēķēt sāk pirms 18 gadu vecuma un 94 % — vecumā līdz 25, īpaši vēlams aizliegt raksturīgus aromātus, tādus kā augļu vai mentola aromāti, par kuriem ir konstatēts, ka tie, maskējot tabakas aromātus, kas ir asāki, veicina smēķēšanas sākšanu. Tas pats attiecas uz aizliegumu izmantot lūpu krāsu atdarinošus iepakojumus, kuri ir domāti īpaši meitenēm un jaunām sievietēm un uz kuriem nav labi redzamu brīdinājumu par ietekmi uz veselību.
 
Lieli, obligāti, kombinēti (attēls un teksts) brīdinājumi par ietekmi uz veselību, kas izvietojami abpus cigarešu un tinamās tabakas iepakojuma augšējai malai būs efektīvs atgādinājums par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību un palīdzēs cilvēkiem izdarīt apzinātu izvēli.
 
Visbeidzot, noteikumi par nikotīnu saturošām elektroniskām cigaretēm sniegtu patērētājiem atkārtotu apliecinājumu, ka šiem produktiem jāatbilst noteikumiem par drošību un kvalitāti.
 
Vienošanās par šiem un citiem pasākumiem, kuru mērķis ir līdz 2020. gadam samazināt smēķētāju skaitu ES par 2 %, ir nozīmīgs sasniegums, kas palīdzēs veicināt tabakas izstrādājumu iekšējo tirgu, vienlaikus nodrošinot augstu sabiedrības veselības aizsardzības līmeni.

Tagad dalībvalstīm šī direktīva ir jātransponē valsts tiesību aktos. Veselības ministru neoficiālajā Padomes sanāksmē aprīļa beigās Atēnās es uzstāju, lai tas tiktu darīts nekavējoties un pilsoņi līdz ar to varētu pilnībā izmantot šī svarīgā ES tiesību akta priekšrocības.

Tobacco

Vēl par šo tematu