Navigācijas ceļš

2012

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā

Esat žurnālists un interesējaties par veselības jautājumiem?

Sveicināti!

Piekto reizi sarīkotajā ES žurnālistikas konkursā veselības aizsardzības jomā apbalvoti šādi raksti.

1. vieta

Henka Blankena raksts “Karela galva Izvēlieties saites tulkojumu English (en) Nederlands (nl) ” (“Dagblad van het Noorden”, Nīderlande). 

Šajā rakstā stāstīts par to, kā kāds četrdesmitgadīgs vīrietis pārcieš operāciju cerībā pārvarēt Parkinsona slimību.

2. vieta

Kristiānas Havranekas un Marko Maurera raksts “Pacientu kontrabandisti Izvēlieties saites tulkojumu English (en) ” (“Die Zeit”, Vācija).

Rakstā runāts par to, kādas ir attiecības starp apšaubāmām medicīniskā “tūrisma” aģentūrām un Vācijas slimnīcām.

3. vieta

Metes Dālgordas raksts “Vai es kādu nogalinu? Izvēlieties saites tulkojumu English (en) italiano (it) ” (“Berlingske”, Dānija).

Tajā stāstīts par kādu spermas donoru, kurš atklāj, ka viņam ir gēns, kas var izraisīt konkrēta paveida vēzi, un ka šo gēnu var pārmantot puse viņa bērnu.

Izlasiet arī 2013. gada konkursa finālistu rakstus Izvēlieties saites tulkojumu English (en) un noskatieties video un apskatiet fotogrāfijas Izvēlieties saites tulkojumu English (en) no svinīgajām vakariņām un apbalvošanas ceremonijas.

2013. gada brošūraŠogad konkurss atkal palīdzējis veicināt augstas kvalitātes žurnālistikas darbus, kas pievērš uzmanību jautājumiem par veselību un pacientu politikas iniciatīvām ES līmenī. Visi 28 finālistu darbi apkopoti brošūrā Izvēlieties saites tulkojumu English (en) (tikai angļu valodā).

2013. gadā konkursā piedalījās 629 žurnālisti no visām 28 ES dalībvalstīm. Viņi iesniedza 858 konkursa prasībām atbilstīgus rakstus, kas bija publicēti internetā vai kādā drukātā izdevumā no 2012. gada 1. augusta līdz 2012. gada 30. septembrim.

Pirmoreiz ES žurnālistikas balvu veselības aizsardzības jomā piešķīra 2009. gadā. Iepriekšējo konkursu uzvarētāji:

  • 2012. gadā: Petrs Tršešņāks (Čehija) par žurnālā “Respekt” publicēto rakstu “Piedzīvojumi 14. palātā Izvēlieties saites tulkojumu čeština (cs) English (en) ”. Raksts ir par garīgo veselību;
  • 2011. gadā: Bens Hiršlers un Keita Kellanda (Lielbritānija), kuru rakstu par antibakteriālo rezistenci “Kad zāles nelīdz Izvēlieties saites tulkojumu English (en) ” bija publicējusi ziņu aģentūra “Reuters”;
  • 2010. gadā: Džanluka Ferrāriss un Ilarija Molināri (Itālija), kuru raksts par cilmes šūnām “Nozagtā cerība Izvēlieties saites tulkojumu English (en) italiano (it) ” bija publicēts izdevumā “Panorama”;
  • 2009. gadā: Estella Sažē (Francija), kuras raksts “Īsi par šizofrēniju draugiem un ģimenei Izvēlieties saites tulkojumu English (en) français (fr) ” bija publicēts izdevumā “L'Express”.

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā tiek finansēta no ES Otrās veselības aizsardzības programmas (2008–2013) līdzekļiem.