ES pretsmēķēšanas projekti

26 % eiropiešu smēķē, kaut arī smēķēšana Eiropas Savienībā ir galvenais tādas mirstības un slimību cēlonis, ko var novērst. 59 % smēķētāju ir mēģinājuši atmest šo kaitīgo ieradumu, 20 % tas izdevās.

Papildus savai vispārīgajai pretsmēķēšanas politikai Eiropas Komisija jau ir darījusi daudz, lai atturētu no smēķēšanas un palīdzētu to atmest.

Pēdējos gados ir organizētas vairākas iniciatīvas, lai samazinātu tabakas izstrādājumu patēriņu Eiropā. Eiropas sabiedrības kopējās smēķēšanas izmaksas sasniedza 544 miljardi eiro 2009. gadā Izvēlieties saites tulkojumu English (en) . Līdz ar to katrs smēķētājs, kurš atmet smēķēšanu, palīdz atvieglot finansiālo slogu, kas nospiež ES veselības aprūpes sistēmas un ekonomiku.

“Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” (2014-2016)

Ar jauno ES kampaņu “Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” Izvēlieties saites tulkojumu English (en) iecerēts kā vēl nekad palīdzēt jauniem cilvēkiem vecumā no 25 līdz 34 atmest smēķēšanu, gādājot par to, lai viņi izprastu daudzās priekšrocības, ko sniedz no tabakas brīva dzīve, un nodrošinot attiecīgus rīkus, lai viņiem izdotos atmest. Labāka veselība un labklājība, lielāki ienākumi un, visbeidzot, labāka dzīves kvalitāte gaida tos, kuri nolemj atmest smēķēšanu.

“Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” (2011-2013)

Iepriekšējā ES kampaņa “Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” Izvēlieties saites tulkojumu English (en) mudināja cilvēkus un palīdzēja viņiem atmest smēķēšanu. Tā vērsa sabiedrības uzmanību uz tabakas kaitīgo ietekmi un sekmēja virzību uz Eiropas Komisijas ilgtermiņa mērķi, proti, no tabakas brīvu Eiropu.

“HELP — par dzīvi bez tabakas” (2005–2010)

Kampaņā “HELP – par dzīvi bez tabakas”  Izvēlieties saites tulkojumu English (en) (2005–2010) uzsvars tika likts uz smēķēšanas prevenciju, atmešanu un pasīvās smēķēšanas novēršanu. Tās mērķauditorija bija 15–25 gadus veci eiropieši.