Ši tinklavietė buvo archyvuota 18/07/2014
18/07/2014

Naršymo kelias

Pramonė ir verslumas

Žemės stebėjimas

„Copernicus“

Važinėjate dviračiu mieste, bet nerimaujate dėl oro taršos? Galutinio problemos sprendimo dar nėra, tačiau nauja ES taikomoji programa gali jums padėti sužinoti, kokiomis dienomis oro kokybė prasta ir dviračiu geriau nevažinėti. Tai galima dėl Europos Žemės stebėjimo programos „Copernicus“, kuria realiuoju laiku suteikiama prieiga prie oro taršos duomenų.

Paslauga „ObsAIRve“ – tik viena iš kelių taikomųjų programų, kurioms naudojami iš programos „Copernicus“ palydovų gaunami gyvybiškai svarbūs duomenys. Šių palydovų veikla derinama su itin svarbia antžemine infrastruktūra.

Pažangus Žemės stebėjimas padės stebėti pavojingus aplinkos pokyčius, pavyzdžiui, šiltnamio efektą sukeliančių dujų plitimą, ozono sluoksnio plonėjimą ar besikeičiantį Žemę pasiekiančios ultravioletinės saulės spinduliuotės lygį, ir užkirsti jiems kelią. Didesnis informuotumas apie šiuos reiškinius nepaprastai svarbus, kad juos pavyktų įveikti.

„Copernicus“ dabar pasiekė baigiamąjį etapą, tad greitai bus pradėtos teikti visos šios programos paslaugos. Turimais išsamesniais duomenimis europiečiai naudosis aktyviau, o tai paskatins mums dabar labai reikalingą augimą.“

„Copernicus“ bus naudingas ir mūsų planetos bei mūsų bendruomenių saugumui. Pavyzdžiui, šia sistema bus prisidėta prie kovos su gaivalinėmis ir žmogaus sukeltomis katastrofomis, nes nelaimės atveju galėsime reaguoti geriau ir sparčiau.

Be to, nuo teroristinių išpuolių pavojaus bus apsaugota ypatingos svarbos infrastruktūra ir laiku teikiama svarbi informacija pakrančių apsaugos pareigūnams, kurie vykdo vis sudėtingesnes su patruliavimu jūroje ir jūrų sienomis susijusias užduotis.

Piliečiai taip pat gali pasinaudoti „Copernicus“ suteikiamomis verslo galimybėmis. Numatoma, kad dėl šios programos 2015–2030 m. bus sukurta apie 38 000 naujų darbo vietų, o bendra finansinė nauda sieks apie 30 mlrd. eurų.

„Copernicus“ turėtų teigiamai paveikti tokius sektorius kaip kosmoso gamybos pramonė, duomenų rengimo ir sklaidos paslaugos. Naudotis tiksliu Žemės stebėjimu bus netiesiogiai naudinga įvairiems kitiems ūkio segmentams: vandens, transporto, naftos ir dujų, ne gyvybės draudimo, žemės ūkio, elektros energijos ir kt.

Europos Komisija vykdo šį projektą nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigos, kai kartu su Europos kosmoso agentūra ji ėmėsi įgyvendinti Globalią aplinkos ir saugumo stebėsenos sistemą (GMES).

„Copernicus“ – paprasčiausiai naujas GMES pavadinimas. Jis pakeistas neatsitiktinai, nes projektui duotas naujas postūmis. XVI a. mokslininkas Mikalojus Kopernikas ragino geriau suprasti mūsų pasaulį. Šiandien jo vardu pavadinta programa padės mums visapusiškai suprasti mūsų kintančią planetą, kad galėtume imtis konkrečių veiksmų pagerinti europiečių gyvenimo kokybę.

Daugiau informacijos English (en)

Paskutinį kartą atnaujinta: 18/07/2014 |  Į puslapio pradžią