Ścieżka nawigacji

Strona główna

Unijne przepisy dotyczące jednolitego rynku gwarantują nam prawo do mobilności w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dzięki temu możemy na przykład studiować lub pracować w innych krajach EOG, a firmy mogą tam prowadzić działalność handlową i inną.

Jeśli Twoja instytucja zajmuje się wprowadzaniem tych przepisów w życie, z pewnością czasem musisz wymieniać się informacjami z podobnymi urzędami w innych krajach.

Ułatwi Ci to system wymiany informacji na rynku wewnętrznym (system IMI). 

Aby dowiedzieć się, jak działa w skrócie system IMI, obejrzyj nagranie wideo:

Aktualności

20.07.2018

IMI pomaga wdrażać RODO

System IMI pomaga we wdrażaniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) poprzez zapewnienie instytucjom europejskim i krajowym organom nadzorczym ds. ochrony danych dostępu do funkcji wielojęzycznej wymiany informacji online.

19.07.2018

100 TYSIĘCY WIADOMOŚCI

System IMI jest coraz popularniejszy: do grudnia 2017 r. łączna liczba wiadomości wysłanych za pośrednictwem IMI przekroczyła 100 tys. Tylko w 2017 r. wysłano prawie 34 tys. wniosków, a w wymianie informacji wzięło udział ponad 8 200 zarejestrowanych organów.
Więcej informacji można znaleźć na interaktywnej stronie poświęconej statystykom.

Dostęp do IMI

Do systemu wymiany informacji na rynku wewnętrznym (IMI) mają dostęp tylko zarejestrowani użytkownicy.

System testowy

Nowi użytkownicy, którzy chcą najpierw oswoić się z IMI, mogą skorzystać z naszego systemu testowego.

W tym celu należy najpierw się zarejestrować.

Nie jesteś zarejestrowany?

Twoją rejestrację musi zatwierdzić krajowy koordynator systemu IMI. O rejestrację w systemie IMI mogą zwrócić się wyłącznie właściwe organy.