Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Naujienos 28/10/2016

Jaunimo Granatijų Iniciatyva: Elvis sukūrė darbo vietą ne tik sau

Elvis Skripūnas visuomet buvo ambicingas. Dauguma jo pažįstamų vaikų svajojo tapti ugniagesiais, gydytojais ar astronautais, na, o jis save įsivaizdavo su kostiumu ir lagaminu rankoje.

Vardas: Elvis Skripūnas

Amžius: 24 metai

Šalis: Lietuva, Rumšiškės

Jaunimo Garantijų Iniciatyva: Savarankiško užimtumo rėmimas

Dabartinė pozicija: „Emisija“ savininkas ir vadovas

Vos sukakus šešiolikai metų, jis ne tik puikiai mokėsi, bet ir gavo savo pirmąjį darbą. Nors Elviui teko atsisakyti planų studijuoti universitete dėl nepalankios finansinės padėties šeimoje, tačiau vaikinas visgi nusprendė stoti į ištęstines verslo vadybos studijas Kauno kolegijoje, kurios leido tuo pačiu metu ir dirbti. Elvis išbandė daugybę pozicijų, kurių įvairovė suteikė neįkainojamos patirties, ir tuomet, kai būdamas 23-jų tapo bedarbiu, jis nusprendė, jog su įgytomis žiniomis gali pats sau susikurti darbo vietą.

„Tiek universitete, tiek savo paties pastangomis išmokau daugybės dalykų apie IT ir rinkodarą,“ – pasakoja Elvis – „tad nusprendžiau įkurti savo skaitmeninės rinkodaros įmonę“.

Siekdamas tai įgyvendinti Elvis pasinaudojo Jaunimo Garantijų Iniciatyvos programa „Savarankiško užimtumo rėmimas“. Ši iniciatyva suteikė ne tik vertingų konsultacijų, bet ir pateikus įtikinamą verslo planą, skyrė 11,200 eurų vertės finansinę paramą, kurios dėka Elvis nusipirko reikiamos įrangos verslo pradžiai („Emisija“).

Jau po metų akivaizdu, kad visos pastangos atsipirko: „Emisija“ klesti, daugėja naujų klientų, ir verslo savininkas tikisi, jog artimiausioje ateityje galės įdarbinti daugiau jaunimo. Elvis tvirtina, kad jo gyvenime įvyko daugybė pozityvių pokyčių: „Šios programos dėka įgijau naujų žinių ir įgūdžių, tapau labiau nepriklausomas, sugebu pats save išlaikyti ir netgi mąstau apie būsto paskolą”.

Apie programą

Savarankiško užimtumo rėmimo programa finansuojama iš Europos Socialinio Fondo (ESF) lėšų ir yra įgyvendinama per šalies teritorines darbo biržas ir jų jaunimo darbo centrus. Programa remia jaunuolius, kurie ką tik pradėjo ar dar tik ruošiasi pradėti verslą ir nori susikurti sau darbo vietą. Finansinę paramą jaunimas gali panaudoti darbo patalpų nuomai, įrangos įsigijimui, o profesionalias konsultacijas – verslo planų tobulinimui.

Jaunimo nedarbo lygis Lietuvoje

  • Anot 2016-tų metų liepos mėnesį Lietuvoje surinktų duomenų nedarbas jaunimo iki 25-ių metų amžiaus grupėje siekia net 16.5% .
  • Jaunimo Garantijų Iniciatyva siekiama užtikrinti, kad 15 - 29 metų amžiaus jaunimui per keturis mėnesius nuo formaliojo mokymo užbaigimo ar tapimo bedarbiais būtų pateikiamas kokybiško darbo pasiūlymas, pasiūlymas tęsti studijas arba atlikti stažuotę ar praktiką.

Daugiau informacijos

Bendrinti šį puslapį