Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Mikrofinansų skyrimo priemonė „Progress“

Kas yra mikrofinansų skyrimo priemonė „Progress“?

Dėl 2010 m. įdiegtos Europos mikrofinansų skyrimo priemonės „Progress“ galima lengviau gauti mikrokreditų – iki 25 000 eurų paskolų – mažoms įmonėms steigti arba plėtoti.

Šios mikrofinansų skyrimo priemonės principas nėra tiesiogiai finansuoti verslininkus, o sudaryti galimybę tam tikriems ES mikrokreditų teikėjams didinti skolinimą šiais būdais:

  • suteikti garantijas ir taip su mikrokreditų teikėjais pasidalyti galima nuostolių rizika,
  • skirti finansavimą siekiant didinti mikrokreditų teikimą.

Mikrokreditus teikti gali privatūs ar valstybiniai bankai, nebankinės mikrofinansų įstaigos ir pelno nesiekiantys mikrokreditų teikėjai.

Mikrokreditų verslininkams teikimo sąlygos – skolinama suma, paskolos grąžinimo trukmė, palūkanų normos ir mokesčiai, laikas, per kurį gaunama paskola – priklauso nuo konkretaus mikrokreditų teikėjo.

Mikrofinansų skyrimo priemone „Progress“ negalima naudotis kredito linijoms, pavyzdžiui, sąskaitos kreditui ar trumpalaikėms atnaujinamosioms priemonėms finansuoti.

Ar aš galiu naudotis mikrofinansų skyrimo priemone „Progress“?

Taip, jeigu:

  • norite pradėti dirbti savarankiškai arba įsteigti ar plėtoti labai mažą įmonę (kurioje dirbtų iki 10 žmonių), ypač socialinę įmonę;
  • esate bedarbis;
  • nedalyvaujate darbo rinkoje;
  • jums sudėtinga gauti įprastą kreditą (nes esate moteris, nes jūs laikomas per jaunu ar per senu, priklausote mažumų grupei, esate neįgalus ir t. t.).

Kaip pateikti prašymą naudotis priemone?

Išsiaiškinkite, ar jūsų šalyje jau yra mikrokredito teikėjų. Jie gali jums suteikti informacijos apie konkrečius prašymų teikimo reikalavimus bei procedūras ir jiems galite tiesiogiai siųsti prašymą suteikti mikrokreditą.

Tapkite mikrokreditų teikėju besinaudojantiesiems mikrofinansų skyrimo priemone „Progress“

Mikrofinansų skyrimo priemonę remia Europos Komisija ir Europos investicijų bankas, o tvarko – Europos investicijų fondas.

Papildoma informacija

Kitos mikrofinansų skyrimo programos

Bendrinti šį puslapį