breadcrumb.ecName

Baza danych projektów

Wyniki wyszukiwania

Projekty |
Nowa farma wiatrowa w Strzałkowie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski

Dzięki środkom unijnym możliwa była budowa farmy wiatrowej w Strzałkowie, liczącej około 5000 mieszkańców miejscowości położonej w województwie wielkopolskim, w północno-zachodniej Polsce. Całkowita moc farmy wiatrowej – czyli maksymalna ilość energii, którą jest w stanie wyprodukować – wynosi 4 megawaty (MW). Każda z dwóch turbin wiatrowych wchodzących w skład elektrowni ma moc 2 MW i maksymalną wysokość 160 m n.p.t.

  de | en
Projekty |
Stargard zwiększa wykorzystanie energii odnawialnej i poprawia czystość powietrza w mieście

Stargard, liczące około 70 000 mieszkańców miasto w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej Polsce, jest miejscem realizacji finansowanego przez UE projektu, w ramach którego wykonano cztery odwierty geotermalne. Moc zainstalowana instalacji wynosi 12 megawatów. Ponadto wykonano wysokowydajny system pomp oraz wszystkie niezbędne instalacje łączące źródło energii, odwierty i sieć. W efekcie produkcja ciepła z odnawialnej energii geotermalnej w Stargardzie zwiększyła się o prawie 100 % – z około 200 000 do 400 000 gigadżuli rocznie.

  en
Projekty |
Nowy odcinek drogi ekspresowej w województwie mazowieckim

Budowa 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7, prowadzącego z Orońska na Mazowszu w kierunku południowym do granicy z woj. świętokrzyskim, została dofinansowana ze środków UE. Droga ta jest częścią korytarza transportowego Bałtyk–Adriatyk, który z kolei jest odcinkiem transeuropejskiej sieci transportowej, oraz częścią europejskiej trasy E77, biegnącej z Kaliningradu do Budapesztu, przez Gdańsk, Warszawę i Kraków.

  en
Projekty |
Renowacja odcinka sieci kolejowej w województwie mazowieckim w Polsce

W fazie II finansowanego ze środków UE projektu zostanie przeprowadzona renowacja 66 km sieci kolejowej w województwie mazowieckim w Polsce w celu wyeliminowania wąskich gardeł, zwiększenia częstotliwości pociągów i podniesienia atrakcyjności transportu kolejowego dla pasażerów i dostawców towarów.

  en
Projekty |
Linia M2 warszawskiego metra to więcej użytkowników transportu publicznego i mniej zanieczyszczeń

Pełny koszt rozbudowy II linii warszawskiego metra wynosi blisko 749 mln EUR, z czego 432 mln EUR pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Oprócz zapewnienia stolicy Polski sześciu nowych stacji metra projekt obejmuje instalację sprzętu technicznego na istniejącej już stacji Kabaty, zakup 13 nowych pociągów oraz prace przygotowawcze w związku z dalszą rozbudową tej linii.

  en
Projekty |
Środki ochrony przeciwpowodziowej wprowadzone na Odrze w południowej części kraju

Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny – budowany z wykorzystaniem funduszy Unii Europejskiej – powstaje z myślą o zapewnieniu ochrony przed powodziami powodowanymi wylewem Odry. Skorzysta na tym 1,3 mln mieszkańców najważniejszych miejscowości położonych w południowych i południowo-zachodnich województwach Polski: śląskim, dolnośląskim i opolskim. Zbiornik zajmuje powierzchnię 24 km² i może pomieścić 185 mln m³ wody.

  en
Projekty |
Wokół historycznej stolicy Polski powstaje nowy odcinek drogi ekspresowej

Korzystając ze wsparcia unijnych funduszy, ukończono budowę odcinka drogi ekspresowej S5, biegnącego od granicy między województwami kujawsko-pomorskim i wielkopolskim w pobliżu miejscowości Mielno aż do pierwszej stolicy Polski — Gniezna, na terenie Wielkopolski. Ostatecznie ta część drogi S5, znajdująca się jeszcze na etapie budowy, ma połączyć autostradę A1 na wysokości Grudziądza z autostradą A2 na wysokości Poznania. Dzięki realizacji tego projektu użytkownicy dróg będą mogli korzystać z bezpiecznej trasy, zapewniającej odpowiednie warunki do szybkiej jazdy w transporcie dalekobieżnym.

  en
Projekty |
Szybsze połączenia drogowe na terenie Wielkopolski

Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych możliwa była budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S5. Droga prowadzi z Poznania, łącząc się z już istniejącym odcinkiem trasy S5 relacji Kaczkowo–Korzeńsko, a następnie biegnie na południe aż do Wrocławia. Nowo powstały odcinek w całości znajduje się w granicach województwa wielkopolskiego.

  en
Projekty |
Modernizacja jednego z odcinków drogi S8 pomoże zlikwidować wąskie gardła w transporcie drogowym

29,65 km drogi na terenie województwa podlaskiego zostanie zmodernizowane do standardu drogi ekspresowej dzięki projektowi dofinansowanemu z budżetu UE. Dodane zostaną nowe pasy, powstanie więcej wyjazdów i dostępnych będzie więcej przydrożnych obiektów usługowych. Dzięki temu zmodernizowany odcinek drogowy poprawi połączenie tego województwa z resztą kraju i obszarami poza nim. Położy też podwaliny pod nowy regionalny korytarz, który ma przyciągnąć nowych partnerów handlowych, rozwijać przemysł i kreować nowe miejsca pracy.  

  en