Saada sõbrale
RSS
google +
Trükiversioon

Fernand Sauer, Euroopa Komisjoni rahvatervise direktoraadi endine direktor ja Euroopa Ravimiameti endine tegevdirektor

Fernand Sauer, Euroopa Komisjoni rahvatervise direktoraadi endine direktor ja Euroopa Ravimiameti endine tegevdirektor

Patsiendid vajavad lihtsat juurdepääsu ohututele, taskukohastele, tõhusatele ja kvaliteetsetele ravimitele. Viiskümmend aastat on möödunud ajast, mil hakkasid kehtima esimesed farmaatsiatooteid käsitlevad Euroopa õigusaktid, mille eesmärgiks olid ja on raviuuendused.

Nimetatud õigusaktidega on ette nähtud piisav kaitse kliinilistes uuringutes osalejatele, toodete tõhus kontroll enne turustamist ja selle ajal ning objektiivse teabe levitamine tõhusamaks kasutamiseks. Need pakuvad ka stiimuleid, et arendada välja harvikravimeid haruldaste haiguste ravimiseks ja lastele mõeldud eriravimeid.

Viimase 20 aasta jooksul on Euroopa Komisjon andnud rohkem kui tuhat müügiluba inimtervishoius ja veterinaarias kasutatavatele uuenduslikele ravimitele. Kõiki ülejäänud ravimeid hõlmab riiklike müügilubade koordineerimiseks ette nähtud detsentraliseeritud süsteem. See viitab reguleerimisasutuste vahelisele koostööle ja usaldusele ning kõigi asjaosaliste usaldusväärsusele.

Euroopa Ravimiamet (EMA) esitab komisjonile teaduslikke arvamusi ning koostab ka pakendi infolehti ja pakub meditsiinialast teavet kõigis ELi ametlikes keeltes. Eksperdid ja liikmesriikide ametiasutused hindavad uusi ravimeid ning jälgivad ootamatuid kõrvalmõjusid ja püüavad tuvastada tootevigu kõigi ELis ringlevate toodete puhul.

Komisjon ja Euroopa Ravimiamet suhtlevad pidevalt patsientide ning tööstuse esindajatega. Nad on loonud tugevad sidemed Maailma Terviseorganisatsiooni, USA Toidu- ja Ravimiameti ning Jaapaniga kas otse või rahvusvahelise ühtlustamiskonverentsi vahendusel. Paljud maailma riigid on patsientide hüvanguks eeskujuks võtnud Euroopa reguleeriva tegevuse.

50 years of PHARMA legislation in the EU

More on this subject