Palaikyti Ukrainą, siekiant ginti laisvę ir demokratiją

Dėl nepateisinamo Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą Europoje vėl siaučia karas.

Nuo lemtingos 2022 m. vasario 24-osios, kai Rusijos kariai kirto sieną, Europa rodė tvirtą įsipareigojimą palaikyti ukrainiečius.

Suteikėme prieglobstį žmonėms, bėgantiems nuo Putino bombų. Teikėme finansinę paramą, kad padėtume šaliai išsilaikyti. Teikėme karinę pagalbą. Taikėme sankcijas nusikaltėliams.

Taip pat visuose etapuose padėjome Ukrainai artėti prie ES.

„Kiekvieną karo dieną ir kasdien po karo Europa bus Ukrainos pusėje.“

Ursula von der Leyen

Ukrainos atsparumo didinimas 

Suteikėme precedento neturinčią humanitarinę, finansinę ir karinę pagalbą, kurios vertė iki šiol – 118,3 mlrd. EUR, įskaitant 43,5 mlrd. EUR vertės karinę pagalbą. Pagal naująją Ukrainos priemonę per ateinančius ketverius metus suteiksime dar 50 mlrd. EUR.

Kol Ukrainos žmonės toliau kovoja su okupantais, minėta pagalba padeda teikti pagrindines paslaugas: išlaikyti atviras mokyklas, mokėti atlyginimus ir pensijas.

Šiais tamsiais laikais nešame šviesą į ukrainiečių namus, suteikdami milijonus lempučių ir tūkstančius transformatorių bei elektros generatorių.

Kad Ukrainos vaikai galėtų lengviau ir saugiau pasiekti mokyklas, suteikėme šimtus mokyklinių autobusų.

Be to, padėjome tiems, kurie buvo priversti palikti savo namus. Europiečiai plačiai atvėrė savo namų duris. 

Daugiau kaip keturiems milijonams į ES atvykusių asmenų suteikėme pagalbą, teisę gyventi ES, galimybę gauti būstą, įsidarbinti, taip pat naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis ir eiti į mokyklą.

Priversti Rusiją atlyginti žalą

Solidarizavimasis su Ukraina reiškia teisingumo siekį.

ES Rusijai nustatė plataus masto sankcijas, kad susilpnintų jos karo mašiną ir pakenktų jos karui naudojamiems pramoniniams ir ekonominiams pajėgumams.

Stengsimės užtikrinti, kad nusikaltėliai būtų nubausti už jų nusikaltimus ir kad Tarptautinis baudžiamojo persekiojimo už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą centras Hagoje juos patrauktų atsakomybėn.

Karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, įvykdytų Bučoje, Mariupolyje, Charkive, Chersone, Lvive, Irpine ir daugelyje kitų vietų, pamiršti negalima – ir jie nebus pamiršti.

Kurti bendrą ir šviesesnę ateitį

Ukraina priklauso Europos šeimai.

Praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Rusija pradėjo nepateisinamą agresiją, Ukraina pateikė paraišką dėl narystės ES ir praėjus mažiau nei dvejiems metams ES vadovai susitarė pradėti stojimo derybas su Ukraina.

Europa taip pat sparčiau žengia į atsparesnę ateitį. ES drastiškai sumažino Rusijos iškastinio kuro importą ir taip padidino savo energetinį saugumą ir paspartino perėjimą prie švaresnės vietoje pagaminamos energijos.

Minėta žiauri agresija taip pat parodė, kad turime didinti savo pačių saugumą ir stiprinti gynybą. Šiuo metu rengiame naują Europos gynybos pramonės strategiją, kuria siekiame sustiprinti valstybių narių pastangas (be kita ko, mokslinių tyrimų, gamybos ir viešųjų pirkimų srityse) ir apskritai padidinti energijos tiekimo saugumą.

„Ukraina priešakinėse linijose gina mūsų europines vertybes: mūsų laisvę, mūsų demokratiją, mūsų minties ir žodžio laisvę.“

Ursula von der Leyen

Slava Ukraini
ir tegyvuoja Europa