Baza danych projektów

Ostatnie projekty

Projekty |
Modernizacja warszawskiego węzła kolejowego i renowacja stacji

Linie kolejowe tworzące warszawski węzeł kolejowy zostaną zmodernizowane, a główne stacje w mieście przebudowane, aby zapewnić bezpieczniejszy, bardziej wydajny transport kolejowy i interoperacyjność z infrastrukturą kolejową UE.

  en
Projekty |
Powstaje nowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Stawiski

W ramach finansowanego przez Unię Europejską projektu w województwie podlaskim powstaje nowy odcinek drogi ekspresowej S61 o długości 29,35 kilometra, łączący węzły Łomża Zachód i Stawiski. Prace obejmują budowę czterech węzłów drogowych – Łomża Zachód, Nowogród, Łomża Północ i Kolno – oraz odcinków dróg krajowych nr 63 i 64 o długości odpowiednio 2,84 i 6,96 kilometra.

  en
Projekty |
Modernizacja linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk

Obecnie trwają prace na linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk oraz na odcinkach kilku pobliskich linii na terenie województwa pomorskiego. Są one realizowane w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską, który przewiduje modernizację odcinków o łącznej długości 132,783 kilometra, z czego 112,003 kilometra wchodzi w skład transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T).

  en
Projekty |
Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Moczydło-Miechów

Powstaje nowy odcinek drogi ekspresowej S7 między węzłami Moczydło i Miechów o długości 18,725 km. Położona w województwie świętokrzyskim i małopolskim droga, która w większości przebiega nową trasą, jest częścią kompleksowej Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T).

  en
Projekty |
Budowa północnej obwodnicy Krakowa

Trwa budowa północnej obwodnicy Krakowa w województwie małopolskim realizowana przy wsparciu funduszy unijnych. Stanowiąca część drogi ekspresowej S52 obwodnica będzie miała długość 11,48 km.

  en
Projekty |
W Subregionie Północnym województwa opolskiego rozwijany jest czystszy i bardziej ekologiczny transport publiczny

Ekologiczny transport publiczny oraz infrastruktura piesza i rowerowa w województwie opolskim przyczyniają się do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców. Z nowych obiektów powstałych w ramach unijnego projektu korzystają mieszkańcy powiatu kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego. Inwestycje przeprowadzono w 11 gminach. Były to: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie i Wołczyn w powiecie kluczborskim, Dobrodzień, Olesno, Praszka, Rudniki i Zębowice w powiecie oleskim oraz Namysłów i Pokój w powiecie namysłowskim.

  en
Projekty |
Ogólnopolski system wsparcia doradczego przynosi korzyści mieszkańcom i przedsiębiorstwom

W Polsce powstał ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii (OZE). W ramach projektu oferowane są darmowe szkolenia dla kandydatów na doradców specjalizujących się w zagadnieniach związanych z energią, tzw. Energetyków Gminnych. Po przeszkoleniu doradcy mają za zadanie wspierać działania prowadzące do ograniczenia zużycia energii, zmniejszenia emisji i zwiększenia wykorzystywania OZE. Ich rolą jest też podnoszenie świadomości wśród lokalnych mieszkańców na temat przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza.

  en