breadcrumb.ecName

Baza danych projektów

Wyniki wyszukiwania

Projekty |
Budowa gazociągu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski

W ramach inwestycji wspieranej z funduszy UE w Polsce powstaje odcinek gazociągu o długości 167,6 km i o średnicy rur około 1 m. Będzie przebiegał na linii pomiędzy miejscowościami Lwówek i Odolanów w województwie wielkopolskim. Zaplanowane prace obejmują też budowę połączeń z innymi sieciami przesyłowymi zarówno na terenie Lwówka, jak i Odolanowa, a także w miejscowościach Krobia i Kotowo. Ponadto powstanie też niezbędna infrastruktura pomocnicza. 

  en
Projekty |
Zakończenie budowy gazociągu Czeszów-Wierzchowice

Gazociąg Czeszów-Wierzchowice, którego budowa zakończyła się we wrześniu 2017 roku, przebiega przez gminy Zawonia i Krośnice w województwie dolnośląskim. Wraz z innymi gazociągami budowanymi w tym regionie będzie on częścią Korytarza Północ-Południe, którego celem jest zintegrowanie infrastruktury przesyłowej gazu w Europie Środkowej, a co za tym idzie – zwiększenie dostaw.

  en
Projekty |
Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 połączy Warszawę z Grójcem

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 29,16 km, budowany w województwie mazowieckim, połączy węzeł S2/S79 „Lotnisko” w północnej części drogi z istniejącą obwodnicą Grójca na południu. Na długości 23,64 km nowa droga będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a na długości 5,52 km będzie miała po trzy pasy ruchu. Trasa ma zapewnić szybkie i sprawne połączenie z lotniskiem, jednocześnie poprawiając stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  en
Projekty |
Nowa farma wiatrowa w Strzałkowie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski

Dzięki środkom unijnym możliwa była budowa farmy wiatrowej w Strzałkowie, liczącej około 5000 mieszkańców miejscowości położonej w województwie wielkopolskim, w północno-zachodniej Polsce. Całkowita moc farmy wiatrowej – czyli maksymalna ilość energii, którą jest w stanie wyprodukować – wynosi 4 megawaty (MW). Każda z dwóch turbin wiatrowych wchodzących w skład elektrowni ma moc 2 MW i maksymalną wysokość 160 m n.p.t.

  de | en
Projekty |
Modernizacja wrocławskiej floty tramwajowej z myślą o poprawie efektywności energetycznej i zwiększeniu dostępności

Wsparcie UE umożliwiło przeprowadzenie modernizacji floty tramwajowej we Wrocławiu, czwartym co do wielkości mieście w Polsce i stolicy województwa dolnośląskiego w południowo-zachodniej części kraju. Modernizacja ma przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej floty i zapewnienia lepszej dostępności dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

  en
Projekty |
Nowe tramwaje i modernizacja linii tramwajowych w Bydgoszczy

Sieć tramwajowa w Bydgoszczy jest obecnie modernizowana dzięki budowie nowej dwutorowej linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej, pomiędzy rondami Bernardyńskim i Kujawskim. W ramach projektu zostaną również przebudowane pobliskie drogi, zbudowana zostanie także nowa dwujezdniowa droga z oddzielnym pasem dla autobusów.

  en
Projekty |
Niższe rachunki za prąd i czystsze powietrze w dorzeczu Wisłoki w Polsce

Na budynkach prywatnych w ośmiu gminach położonych w województwach małopolskim i podkarpackim zainstalowano łącznie 1112 systemów energii odnawialnej. Projektem, który finansowany był ze środków UE, kierował Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, zrzeszający 22 gminy. Związek ten od ponad 20 lat realizuje projekty związane z ochroną środowiska, wierząc, że rozwój regionalny i dobra jakość życia zależą od stanu środowiska naturalnego.

  en
Projekty |
Dwie nowe obwodnice w województwie łódzkim

Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej Wieluń i Bełchatów, dwa miasta w województwie łódzkim, odległe od siebie o około 60 km, zyskają nowe obwodnice, z których skorzystają mieszkańcy zarówno terenów miejskich, jak i wiejskich. Obwodnice o łącznej długości 24,16 km są odcinkami drogi krajowej nr 74.

  en
Projekty |
Nowy Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku

Na terenie istniejącego Zakładu Utylizacyjnego w gdańskiej dzielnicy Szadółki (woj. pomorskie) powstaje Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Jego celem będzie termiczne przekształcanie około 160 000 ton stałych odpadów komunalnych rocznie, tzn. odpadów resztkowych wydzielonych w procesie przetwarzania i sortowania odpadów w zakładach w północnej, zachodniej i wschodniej części województwa.

  en