Nusiųsti draugui
RSS
google +
Variantas spausdinti

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų GD generalinė direktorė Paola Testori

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų GD generalinė direktorė Paola Testori

Man labai malonu su jumis pasidžiaugti 100-uoju šio informacinio biuletenio, pradėto leisti prieš penkerius metus, numeriu. Nuo tada leidinio skaitytojų vis daugėjo, ir dabar jį – skelbiamą 22 kalbomis – užsisako beveik 14 000 prenumeratorių iš visos Europos. Tai puiki proga pristatyti ir naują formatą, kuriuo, tikiuosi, biuletenį jums skaityti bus dar maloniau.

Kadangi 65 metų ir vyresnių europiečių skaičius per ateinančius 50 metų padvigubės, Europos Komisijai svarbu ir toliau spręsti vyresnio amžiaus žmonių aktyvumo ir sveikatos klausimus. Dabar vyresnio amžiaus žmonės gyvena kitaip nei anksčiau. Ilgėjant gyvenimo trukmei vis daugiau jų jaučia vis dar galintys būti naudingi ir įgyti naujos patirties net ir sulaukę garbesnio amžiaus. Likdami aktyvūs vyresnio amžiaus žmonės gali prisidėti ir prie tvaraus visuomenės augimo.

Tačiau nors daug žmonių gyvena aktyviai ir sveikai net ir išėję į pensiją, kiti to padaryti negali. Pusė 65–74 metų europiečių teigia turintys sveikatos problemų. Ši padėtis turi poveikio visuomenės gerovei, valstybių politikai ir sveikatos priežiūros sistemos tvarumui.

Todėl sukūrėme Europos inovacijų partnerystę vyresnių žmonių aktyvumo ir sveikatos srityje , į kurią susibūrė visos – ir viešojo (vietos valdžios institucijos ir kt.), ir privačiojo (ligoninės, įmonės ir kt.) sektorių – suinteresuotosios šalys iš visos Europos. Jos tikslas – dirbti išvien, kad būtų galima sparčiai įgyvendinti naujas idėjas, pritaikyti geriausią patirtį ir novatoriškas technologijas vyresnių kartų labui. Vienas iš pagrindinių šios iniciatyvos tikslų – iki 2020 m. pasiekti, kad vidutinė europiečių gyvenimo trukmė pailgėtų dviem sveiko gyvenimo metais.

Partnerystė pradėta vykdyti praėjusiais metais. Kaip pažymėta lapkričio 6 d. Briuselyje surengtoje konferencijoje , jau pasiekta rezultatų ir europiečiai pajuto inovacijų naudą. Dabar metas prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus sukurti tokią Europos Sąjungą, kurioje atsižvelgiama į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir kurioje pagyvenę žmonės gali išlikti geros sveikatos bei aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime visų kartų atžvilgiu teisingu ir tvariu būdu.

Tikimės, kad mūsų informacinis biuletenis dar daugelį metų bus jums naudingas naujienų ir informacijos apie vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir aktyvumą bei kitus visuomenės sveikatos Europoje klausimus šaltinis.

Specialusis numeris „Vyresnių žmonių sveikata“

Daugiau šia tema