ES kovos su tabako vartojimu kampanijos

26 % europiečių rūko, o rūkymas tebėra priežastis, dėl kurios ES miršta ir suserga daugiausia žmonių. Tačiau šių mirčių ir ligų galima išvengti. 59 % rūkalių mėgino mesti rūkyti, 20 % tai pavyko.

Europos Komisija yra daug nuveikusi ne tik apskritai tabako kontrolės, bet ir rūkymo prevencijos bei metimo rūkyti srityse.

Siekiant spręsti tabako vartojimo naštos visoje Europoje problemą pastaraisiais metais parengta ne viena iniciatyva. Apskaičiuota, kad rūkymas ES visuomenei 2009 m. iš viso kainavo 544 mlrd. eurų Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) , todėl kiekvienas rūkyti metęs asmuo prisideda prie Europos sveikatos priežiūros sistemoms ir ekonomikai tenkančios finansinės naštos palengvinimo.

„Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ (2014–2016 m.)

Tęsiama kampanija „Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) dar ryžtingiau siekiama padėti 25–34 metų rūkaliams atsisakyti tabako skatinant juos suvokti, kiek privalumų turi gyvenimas be dūmo, ir suteikiant jiems priemonę tai pasiekti. Nusprendusieji mesti rūkyti gali tikėtis geresnės sveikatos ir savijautos, daugiau disponuojamųjų pajamų ir galiausiai geresnės gyvenimo kokybės.

„Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ (2011–2013 m.)

Per pirmą kampanijos „Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ etapą Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) piliečiai buvo raginami mesti rūkyti ir jiems buvo padedama tai padaryti. Per jį buvo plačiau informuojama apie tabako pavojų ir padedama siekti Europos Komisijos ilgalaikio tikslo – Europos be tabako dūmų.

„HELP – gyvenimas be tabako“ (2005–2010 m.)

Ankstesnėje 2005–2010 m. kampanijoje „HELP – gyvenimas be tabako“ Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) daugiausia dėmesio buvo skiriama rūkymo prevencijai, metimui rūkyti ir pasyviam rūkymui. Ji buvo skirta 15–25 metų europiečiams.