Naršymo kelias

Reikia pagalbos?

Jei atsakymo į savo klausimą neradote šioje svetainėje, jos skyrelyje Dažniausiai užduodami klausimai arba mūsų vadove „ES socialinės apsaugos nuostatos“, pagalbos galite gauti ir kitais būdais.

Pirmiausia stenkitės išspręsti problemą savo šalyje

  • Visų pirma turėtumėte kreiptis į vietovės, kurioje dirbate, gyvenate arba lankotės, socialinės apsaugos įstaigą. Atminkite, kad tikrosios jūsų teisės priklauso nuo šalies, kuri yra kompetentinga tvarkyti jūsų atvejį, socialinės apsaugos taisyklių. Susiraskite reikalingą įstaigą mūsų žinyne
  • Jei manote, kad dėl jūsų buvo priimtas netinkamas sprendimas, galite jį apskųsti šalies įstatymų nustatytais būdais. ES reglamentai tiesiogiai taikomi visose ES šalyse, todėl galite jais remtis kreipdamasis į kompetentingas įstaigas ir teismus.
  • Kiekviena šalis taiko skirtingas teismo procedūras. Paprastai byla gali būti perduota teismui tik po to, kai išnaudojate visas galimybes apskųsti sprendimus socialinės apsaugos įstaigoms. Rekomenduojame visų pirma kreiptis į patarėją teisės klausimais, kuris patars, ką daryti, ir įvertins jūsų galimybes laimėti bylą.

ES informavimo ir problemų sprendimo priemonės

Jei manote, kad konkrečios šalies įstatymai arba administracinė praktika prieštarauja ES taisyklėms, galite pateikti rašytinį skundą Europos Komisijai.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos skyrelyje Dažniausiai užduodami klausimai.