breadcrumb.ecName

Baza danych projektów

Wyniki wyszukiwania

Projekty |
Zdrowsze społeczeństwo dzięki lepszemu wykształceniu studentów w Gdańsku i Słupsku

Nowe laboratoria, wyposażenie szkoleniowe oraz zasoby umożliwią studentom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zakładu Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku zdobywanie umiejętności, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z nowymi wyzwaniami, którym będzie musiała stawić czoła opieka zdrowotna – chorobami przewlekłymi i stale rosnącej liczbie pacjentów w podeszłym wieku. Szkolenia obejmą kwestie takie jak e-zdrowie i telemedycyna, a dodatkowo uczelnia zaoferuje nowe możliwości nauki na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Celem projektu jest ogólna poprawa jakości kształcenia, aby absolwenci obu uczelni mogli lepiej dbać o zdrowie społeczeństwa.

  en
Projekty |
Ulga dla osób uczulonych na nikiel dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu z Polski

Osoby cierpiące na alergię na nikiel – metal obecny w wielu przedmiotach codziennego użytku – mogą teraz skorzystać z wynalazku polskiej firmy KF Niccolum, który zapobiega występowaniu nieprzyjemnych objawów tego schorzenia. Środki pozyskane z Unii Europejskiej pomogły warszawskiemu start-upowi wytwarzającemu produkty kosmetyczne i farmaceutyczne w przeprowadzeniu badań mających na celu ocenę skuteczności działania barierowego nowej substancji aktywnej do zastosowań w produktach firmy. Bezpieczne, nietoksyczne składniki można stosować w formie kremu bądź sprayu. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie powszechnym objawom kontaktowego zapalenia skóry, takim jak świąd, pieczenie, wysypka czy ropiejące pęcherzyki.

  en
Projekty |
Title – Maximum 100 characters with spaces Budowa scentralizowanego kompleksu szpitala im. L. Rydygiera w Toruniu

Fundusze unijne umożliwiły modernizację, renowację i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, mieście będącym siedzibą samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwsza faza projektu obejmuje budowę scentralizowanego kompleksu szpitalnego mającego pomieścić oddziały zlokalizowane obecnie w czterech różnych punktach miasta.

  en
Projekty |
Zwiększenie potencjału polskiej wytwórni makaronu dzięki nowemu wyposażeniu laboratorium badawczego

Realizacja finansowanego ze środków UE projektu pozwoliła Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK, firmie z siedzibą w województwie lubelskim, zakupić nowe wyposażenie do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, co zwiększyło jej potencjał w zakresie przeprowadzania analiz, a tym samym przyczyniło się do zwiększenia jakości jej produktów. Dodatkowo firma mogła poszerzyć swoją ofertę o nowe usługi badań i analiz świadczone na rzecz innych przedsiębiorstw produkcyjnych.

  en
Projekty |
Polska firma zaprojektowała lekkie składane wózki inwalidzkie

Spółka Cosmotech została założona w 2014 r. w Mikołowie. Zajmuje się wytwarzaniem elementów sprzętu medycznego i ortopedycznego z laminatu węglowego i polimerów. Finansowanie ze środków UE umożliwiło firmie rozpoczęcie produkcji, przy użyciu technologii druku 3D, ultralekkich składanych wózków inwalidzkich zapewniających osobom niepełnosprawnym wysoki komfort.

  en
Projekty |
Budowa elektronicznej platformy cyfrowej dokumentacji medycznej w Polsce

Trwa drugi etap projektu budowy elektronicznej platformy cyfrowej dokumentacji medycznej, znanej pod nazwą P1, której ukończenie planowane jest na luty 2020 roku. To nowe narzędzie, powstające przy dofinansowaniu UE, umożliwi organom publicznym, w tym organom administracji miejskiej i gminnej, a także przedsiębiorstwom i osobom prywatnym gromadzenie, analizowanie i udostępnianie zasobów cyfrowych związanych z kwestiami medycznymi.

  en
Projekty |
Modernizacja systemu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków w Poznaniu

Rozpoczął się szósty etap modernizacji infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Poznaniu – stolicy województwa wielkopolskiego – i jego okolicach. Projekt realizowany jest przy wsparciu środków UE. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dostaw wody pitnej do tysięcy mieszkańców oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

  en
Projekty |
Nowa metoda leczenia chorób oczu dostępna w województwie warmińsko-mazurskim

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS z siedzibą w Olsztynie stworzyło nowoczesne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe oferujące pacjentom lepsze rezultaty po operacji usunięcia zaćmy i wszczepieniu sztucznych soczewek. Środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego umożliwiły poszerzenie zakresu działań kliniki, w ramach których opracowano nowy, przełomowy proces polegający na wykorzystaniu typu lasera pracującego w zakresie ultrafioletu do korekcji wzroku po wcześniejszej operacji oka.

  en
Projekty |
Nowe narzędzia pomagające chronić zielone obszary miejskie w Europie Środkowej

Dziesięciu partnerów z siedmiu państw Europy Środkowej połączyło siły w tworzeniu lub przekształcaniu terenów zielonych w środowiskach miejskich. Podczas współpracy z grupami społecznymi, mieszkańcami i lokalnymi władzami w ramach projektu „Miejskie pasy zieleni” opracowane zostały trzy „inteligentne” modele, które następnie przetestowano podczas ośmiu projektów pilotażowych. Przedsięwzięcie przyczyniło się do poprawy procesu podejmowania decyzji dotyczących planowania i zarządzania przez organy sektora publicznego odpowiedzialne za przestrzenie zielone takie jak parki, obszary leśne i tereny rekreacyjne.

  cs | de | en | hr | hu | it | sl