Nusiųsti draugui
RSS
google +
Variantas spausdinti

Martin Seychell, Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už B, C ir D direktoratus

Martin Seychell, Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už B, C ir D direktoratus

Grėsmingai daugėja antibiotikams atsparių infekcijų, kurios kelia rimtą grėsmę žmonių sveikatai. Vienas iš pagrindinių ES veiksmų plano dėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms aspektų – siekti, kad ir Europoje, ir visame pasaulyje antibiotikai būtų vartojami racionaliau.

Todėl remiame ES valstybių narių pastangas informuoti plačiąją visuomenę apie tai, kaip svarbu racionaliai vartoti antimikrobines medžiagas. Europos supratimo apie antibiotikus dieną, kuri kasmet minima lapkričio 18 d., Komisija, PSO ir įvairūs suinteresuotieji subjektai kartu su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru rengia informacinę medžiagą ir planuoja informavimo veiklą. Šių metų ECDC renginyje suinteresuotieji subjektai daugiausia dėmesio skirs savarankiškam gydymuisi; lapkričio 18 d. bus surengtas visuotinis pokalbis socialiniame tinkle „Twitter“.

Be to, siekiame geriau suprasti netinkamo antibiotikų vartojimo priežastis, kad galėtume veiksmingiau keisti visų – pacientų, gydytojų ir farmacijos specialistų – įpročius. Dažnai antibiotikai išrašomi ir vartojami visai be reikalo kaip „apsauginė“ ar „prevencinė“ priemonė, todėl ilgainiui jie gali tapti neveiksmingi. Reikia, kad receptų išrašymo praktika būtų pagrįsta geresnėmis diagnostinėmis priemonėmis. Kad gydytojai galėtų lengviau nuspręsti, kada neskirti antibiotikų virusinei infekcijai gydyti, o ligoniai – kada atsisakyti gydymo antibiotikais, reikalingi greitieji tyrimai. Šiuo tikslu pagal programą „Horizontas 2020“ Komisija 2015 m. pradžioje pirmą kartą įteiks premiją už naujoves (paskatinamąją premiją) – „Premiją už antibiotikų vartojimo mažinimą“.

Ir nepamirškime – peršalimą ir gripą geriausia gydytis be antibiotikų!

Antimicrobial resistance

Daugiau šia tema