Sūtīt draugam
RSS
google +
Izdrukas variants

Eiropas Komisija Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāta Veselības nodaļas direktora vietnieks Martins Seišels

Eiropas Komisija Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāta Veselības nodaļas direktora vietnieks Martins Seišels

Šajos pēdējos 50 gados Eiropas Savienība ir paplašinājusies no sešām līdz 28 dalībvalstīm, un pievienošanās process turpinās ar piecām kandidātvalstīm un divām potenciālajām kandidātvalstīm. Eiropas Savienībā ir vairāk nekā 500 miljoni iedzīvotāju, neskaitot tos, kuri klauvē pie tās durvīm.

Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorātā tiecamies padarīt Eiropu par drošāku un veselīgāku vietu, kur visi iedzīvotāji var būt droši, ka viņu veselību un labklājību veicina un aizsargā, un kur tiek veikti pasākumi, lai novērstu slimības un palielinātu to dzīves gadu skaitu, kas tiek aizvadīti pie labas veselības. Iedzīvotāju labs veselības stāvoklis un vienādas iespējas piekļūt kvalitatīvai un ilgtspējīgai veselības aprūpei ir ekonomikas izaugsmes izšķiroši faktori.

Pievienojoties jaunām valstīm, Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāts un Paplašināšanās ģenerāldirektorāts sadarbojas ar šīm valstīm, lai sekmētu šo valstu tiesību normu, pārvaldes un veselības aprūpes sistēmu reformas un lai tādējādi nodrošinātu, ka pakāpeniski tiek ieviestas ES tiesību normas, pamatnostādnes un paraugprakse.

Komisija atbalsta šo procesu, uzturot pastāvīgu dialogu, sniedzot tehnisku atbalstu un piedāvājot savas zināšanas jautājumā par ilgtspējīgu veselības aprūpes sistēmu organizēšanu un darbību. Šīm sistēmām ir jāspēj reaģēt uz nopietniem pārrobežu veselības apdraudējumiem, tādiem kā infekcijas slimības, kas nepazīst robežu. Ir svarīgi, lai pievienošanās brīdī jauno dalībvalstu rīcībā būtu efektīvi mehānismi, kas ļauj ierobežot slimības un kontrolēt epidēmijas, un tās varētu aktīvi piedalīties Eiropas uzraudzības sistēmā, kā arī ES tīklos, kas veltīti infekcijas slimībām, tādos kā agrās brīdināšanas un reaģēšanas sistēma. Kandidātvalstīm jau tagad ir jānostiprina sava rīcībspēja, negaidot pievienošanās brīdi. Tas ir ikkatra veselības un labklājības interesēs.

Kaut arī šis darbs, ko veic Eiropas Savienība, lielā mērā nav redzams, runa tomēr ir par svarīgu ieguldījumu nākotnē, kuram jau ir rezultāti, aizsargājot mūsu iedzīvotāju veselību.