breadcrumb.ecName

Baza danych projektów

Wyniki wyszukiwania

Projekty |
Nowoczesna platforma informatyczna ułatwia życie osobom niepełnosprawnym w Polsce

Platforma informatyczna ułatwiająca osobom niepełnosprawnym z całej Polski ubieganie się o dofinansowanie oraz specjalna infolinia: to tylko niektóre z rezultatów projektu „System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON”. Od wdrożenia systemu w jednostkach samorządu terytorialnego w połowie października 2018 roku skorzystało z niego około 850 osób, składając wniosek o dofinansowanie. W systemie zarejestrowało się też 250 pracowników jednostek samorządowych.

  en
Projekty |
Dobre wsparcie: rozwój sąsiedzkich usług opiekuńczych w Polsce

Celem finansowanego ze środków UE projektu jest świadczenie mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego inteligentnych i włączających usług opiekuńczych dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych, takich jak aplikacje na urządzenia mobilne.  

  en
Projekty |
Nowa, integracyjna szkoła w Rychwale została dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

W ramach finansowanego przez Unię Europejską projektu możliwa była rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) w Rychwale, a sześć sal zostało dodatkowo wyposażonych w niezbędne rozwiązania technologiczne i elementy infrastruktury z myślą o dostosowaniu budynku do potrzeb niepełnosprawnych uczniów. W efekcie powstała nowoczesna szkoła integracyjna zapewniająca wszystkim swoim uczniom odpowiednie warunki do nauki, dzięki którym będą mogli osiągać dobre wyniki.

  en
Projekty |
Nowoczesna przychodnia ambulatoryjna dla pacjentów w Aleksandrowie Łódzkim

Finansowany ze środków UE projekt umożliwił SP ZOZ w Aleksandrowie Łódzkim, w województwie łódzkim, w centralnej Polsce, budowę nowoczesnej przychodni. Placówka została wyposażona w niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  en
Projekty |
Projekt Interreg – SURFACE: walka z odpadami w Europie Środkowej

W ramach projektu SURFACE, w który zaangażowali się partnerzy z miast w dziewięciu krajach, utworzono pięć inteligentnych parków ponownego wykorzystania (ang. Smart Reuse Parks, SRP), aby zapobiegać generowaniu odpadów. Parki powstały w Kempten i Oberallgäu (Niemcy), Vicenzie (Włochy), Budapeszcie (Węgry), Tyrolu (Austria), a także w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim. Zorganizowano w nich różne inicjatywy, takie jak kawiarnie naprawcze, sklepy z produktami wielokrotnego użytku oraz warsztaty, podczas których uczestnicy poznali alternatywy dla życia opartego na konsumpcji. Utworzono także punkty zbiórki rzeczy używanych i uruchomiono platformę internetową.

  cs | de | en | fr | hr | hu | it | nl | sl
Projekty |
ZAZ poprawia zdolność do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami

Dzięki nowo otwartemu zakładowi aktywizacji zawodowej (ZAZ) w Krośnie 26 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności poprawi swoje perspektywy zatrudnienia. Utworzony w ramach projektu „Zatrudnienie w ZAZ moją szansą”, zlokalizowany w województwie podkarpackim zakład pomaga osobom, u których stwierdzono upośledzenie umysłowe, autyzm lub chorobę psychiczną. Placówką zarządza Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI).

  en
Projekty |
Biogazownia źródłem energii odnawialnej i inspiracji dla Polaków

W pobliżu miejscowości Łaźniki w południowo-zachodniej Polsce powstała nowa biogazownia zbudowana przez grupę rolników. Nowy obiekt zapewnia tanią energię mieszkańcom, umożliwia utylizację odpadów rolniczych i wspiera edukację rolników w zakresie korzyści płynących z energii odnawialnej.

  en
Projekty |
Wyjątkowa przestrzeń kulturalna w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

W ramach projektu przebudowano patio w najnowszej części budynku (z 1968 roku) Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ta nowa, wyjątkowa przestrzeń pozwoli uczelni znacznie rozszerzyć ofertę kulturalną skierowaną do szerokiego grona odbiorców, od dzieci w wieku przedszkolnym po osoby starsze.

  en
Projekty |
Wspieranie osób z niepełnosprawnościami i opiekunów na Dolnym Śląsku

Osoby z niepełnosprawnościami nabrały samodzielności i stały się większą częścią swoich społeczności w powiatach polkowickim i legnickim na Dolnym Śląsku. Dzięki temu finansowanemu ze środków UE projektowi usługi pomocy osobistej stały się szerzej dostępne dla osób, które ich potrzebują. Równocześnie poprawiła się sytuacja opiekunów.

  en