Nusiųsti draugui
RSS
google +
Variantas spausdinti

Sveikatos GD direktorato „Sveikatos sistemos ir produktai“ direktorius Andrzejus Rysas

Sveikatos GD direktorato „Sveikatos sistemos ir produktai“ direktorius Andrzejus Rysas

2010 m. Komisijos komunikate dėl visuotinės sveikatos nurodoma, kad į visuotinės sveikatos sąvoką patenka sveikatos gerinimas pasauliniu mastu, skirtumų mažinimas ir apsauga nuo pasaulinio masto grėsmių žmonių sveikatai. Ši sąvoka apsvarstyta atsižvelgiant į įvairius aspektus: vystymosi, prekybos, saugumo, žmogaus teisių ir valdymo. Kokį vaidmenį šioje srityje atlieka ES politika ir priemonės?

ES ryžtingai remia visuotinės sveikatos valdymą ir daugiašališkumą ir tikisi, kad veiklai visuotinės sveikatos srityje vadovaus Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Komisija ir PSO bendradarbiauja spręsdamos įvairius klausimus. ES yra trečia pagal dydį PSO finansuotoja ir atlieka svarbų vaidmenį jos valdymo sistemoje.

Prie sveikatos srities visuotinio valdymo ES prisideda ir vykdydama kitų sričių tarptautinę politiką, darančią poveikį sveikatai, pavyzdžiui, prekybos, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros politiką. Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas palaiko su kitomis Komisijos tarnybomis dialogą sveikatos klausimais, turinčiais poveikio visam pasauliui arba svarbiais pasauliui dėl kurių nors aspektų.

Pasaulio sveikatos bendruomenė atidžiai stebi derybas dėl tarptautinių prekybos susitarimų. Ji susirūpinusi dėl galimų neigiamų padarinių, kurių gali turėti standartų suvienodinimas, ir dėl vyriausybių pajėgumo taip reguliuoti rinkas, kad tai būtų naudinga visuomenės sveikatai. Kad būtų išvengta neigiamų padarinių, būtina nuolat atsižvelgti į daugiau aplinkybių ir nustatyti sąsajas ten, kur jos nėra akivaizdžios. Iš tiesų konkrečių prekybos klausimų ir visuomenės sveikatos sąsajas pamatyti kartais sunku.

Visuotinės sveikatos valdymo srityje ES veikia ir naudodamasi visuotinės sveikatos strategijomis, kurias rengia Komisija ir daugelis ES valstybių narių, siekdamos vidaus ir išorės politikos nuoseklumo.

Bendradarbiaujant su PSO ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis, su kitomis Komisijos tarnybomis, valstybėmis narėmis, NVO, politikos formuotojais, pramonės atstovais ir kt., formuojamas bendras požiūris į visuotinės sveikatos apsaugą ir gerinimą.  Nė vienas žmogus, nė viena šalis, joks regionas arba net žemynas nėra apsaugoti nuo kai kurių grėsmių sveikatai, tokių kaip Ebolos virusas, atsparumas antimikrobinėms medžiagoms ir ŽIV / AIDS. Įveikti šias ir kitas grėsmes įmanoma tik visiems bendradarbiaujant ir rodant gerą valią.

Global Health

Daugiau šia tema