Strona zarchiwizowana dnia 01/11/2014
01/11/2014

Ścieżka nawigacji

Przemysł i przedsiębiorczość

Zbyt piękne, aby było prawdziwe?

Prawdziwa cena podrabianych produktów

Kupując podrabiane towary, obywatele Unii mają wiele do stracenia. Kwestia ta ma przede wszystkim wymiar etyczny. Głównym beneficjentem tej nielegalnej działalności są zorganizowane grupy przestępcze. Na całym świecie są one mocno zaangażowane w dystrybucję podrabianych towarów – działalność ta jest dla nich prawdziwą żyłą złota.

Podrabiane towary mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia. Dlaczego przestępcy mieliby się przejmować naszym bezpieczeństwem? Obywatele tracą również jako konsumenci. Coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się okazją, często okazuje się stratą pieniędzy, ponieważ podrabiane produkty zasadniczo nie są produkowane z zachowaniem tych samych norm jakości.

Wszyscy tracimy jako podatnicy. Nielegalne podmioty i handlarze nie płacą podatków, dlatego my płacimy więcej, aby wyrównać brakujące wpływy podatkowe. Handlarze podrabianymi produktami szkodzą europejskiej gospodarce, ponieważ narażają na straty legalne firmy i hamują innowacje.

Podrabiane produkty konkurują nieuczciwie z oryginalnymi towarami, co stawia w sytuacji zagrożenia wiele miejsc pracy w Europie. Odpowiedź na to zagrożenie jest tylko jedna.

Powiedz „nie” podrabianym towarom. Wybierz produkt oryginalny!

Obejrzyj wideo w języku francuskim - niemieckim - włoskim - hiszpańskim

Broszura dostępna jest też w innych językach pdf - 2 MB [2 MB]

Przydatne linki

Ostatnia aktualizacja: 11/02/2015 |  Początek strony