Nusiųsti draugui
RSS
google +
Variantas spausdinti

Portugalijos kraujo ir transplantacijos instituto nacionalinė transplantacijos koordinatorė Ana França

Portugalijos kraujo ir transplantacijos instituto nacionalinė transplantacijos koordinatorė Ana França

Transplantacija yra vienas iš didžiausių XX a. medicinos laimėjimų. Organo veiklai galutinai sutrikus tai dažnai būna vienintelis veiksmingas gydymo būdas. Tačiau gelbėti gyvybes atliekant transplantaciją galima tik tuomet, jei pakanka donorų organų.  Europos Sąjungoje 2014 m. transplantacijos laukė apie 65 000 asmenų, kasdien jos taip ir nesulaukę miršta vidutiniškai 10 žmonių.  Kiek gyvybių būtų galima išgelbėti, jei daugiau žmonių žinotų apie organų donorystės svarbą ir paprasčiausiai duotų sutikimą tapti donorais?

Europos Komisija ir Europos Taryba kartu su valstybėmis narėmis siekia padidinti organų donorų skaičių, gerinti transplantavimo sistemas ir užtikrinti transplantacijos procedūrų kokybę ir saugą. 2010 m. priimta Direktyva 2010/53/ES dėl transplantacijai skirtų žmogaus organų kokybės ir saugos standartų nustatymo. Be to, Europos Komisija pagal ES sveikatos programą skiria lėšų keliems šios srities projektams siekdama, kad būtų dalijamas gerąja patirtimi ir iš jos mokomasi.

Siekdama skleisti informaciją apie organų donorystę, Europos Taryba kartu su priimančiąja šalimi kiekvienų metų antrą spalio šeštadienį rengia Europos organų donorystės dieną. Lisabonoje Europos organų donorystės dienos proga šiemet surengtas klasikinės muzikos koncertas, oficiali ceremonija ir mokslinis posėdis, per kurį aptarti įvairūs organų donorystės ir transplantacijos aspektai, susiję ne tik su imunologija.

Plačioji visuomenė galėjo mėgautis šokiais ir muzika gatvės renginiuose, kuriuos rengti padėjo nevyriausybinės organizacijos, pavyzdžiui, pacientų asociacijos. Mes naudojamės tinklais „Facebook“ ir „YouTube“ ir turime daug atstovų, informuojančių apie šiuos proginius renginius.

Visiems dalyviams, donorams, donorų šeimoms ir būsimiems donorams, dosniai dovanosiantiems gyvenimą, sakome „Obrigado!“  (Ačiū!).