breadcrumb.ecName

Baza danych projektów

Wyniki wyszukiwania

Projekty |
Nowy odcinek drogi ekspresowej w województwie mazowieckim

Budowa 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7, prowadzącego z Orońska na Mazowszu w kierunku południowym do granicy z woj. świętokrzyskim, została dofinansowana ze środków UE. Droga ta jest częścią korytarza transportowego Bałtyk–Adriatyk, który z kolei jest odcinkiem transeuropejskiej sieci transportowej, oraz częścią europejskiej trasy E77, biegnącej z Kaliningradu do Budapesztu, przez Gdańsk, Warszawę i Kraków.

  en
Projekty |
Lepsze połączenia kolejowe w Polsce wzmocnią korytarz Bałtyk–Adriatyk

W fazie drugiej finansowanego ze środków UE projektu zostanie zakończona budowa około 16,97 km dwutorowej, niezelektryfikowanej linii kolejowej w województwie pomorskim w Polsce. Linia ma znacznie podnieść jakość obsługi ruchu pasażerskiego w regionie i umożliwić pełną integrację transportu lotniczego i miejskiego w Gdańsku i Gdyni.

  en
Projekty |
Kolejny etap modernizacji infrastruktury wzdłuż linii kolejowej numer 7

Korzystając z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, rozpoczęto drugi etap prac modernizacyjnych linii kolejowej nr 7. Łączy ona miasto stołeczne Warszawę z Lublinem, położonym około 170 km od stolicy w kierunku południowo-wschodnim. Prace obejmują modernizację odcinka torowiska między stacją Warszawa Wschodnia a Otwockiem. Stanowią one kontynuację pierwszego etapu projektu, zakładającego unowocześnienie odcinka między Otwockiem a Lublinem.

  en
Projekty |
Zakończono modernizację linii kolejowej na odcinku Warszawa-Łódź

Dzięki współfinansowaniu ze środków UE dobiega końca modernizacja linii kolejowej między Warszawą a trzecim największym miastem w kraju – Łodzią. Ostatni etap robót modernizacyjnych na tym odcinku powinien pozwolić na zwiększenie maksymalnej prędkości oraz poziomu obciążenia osi pociągów.

  en
Projekty |
Ekologiczne centrum rehabilitacji zbudowane w środkowej Polsce

Centrum rehabilitacji wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do fizjoterapii zostało wybudowane we wsi Szczerców, na terenie województwa łódzkiego w środkowej Polsce. Otwarte w marcu 2018 roku centrum zostało zbudowane w tak zwanej technologii domu pasywnego. Celem zastosowania takiej konstrukcji jest osiągnięcie możliwie najniższego zużycia energii oraz minimalizacja śladu węglowego budynku. Z tego powodu źródłem ogrzewania i energii elektrycznej zasilającej budynek są odnawialne źródła energii, w tym wypadku głównie energia słoneczna oraz geotermalna.

  en
Projekty |
Projekt REBUS: Budynki użyteczności publicznej w Europie stają się coraz bardziej energooszczędne

Ośmiu partnerów z ośmiu krajów pomaga lokalnym władzom w lepszym planowaniu, realizowaniu i monitorowaniu renowacji budynków użyteczności publicznej tak, aby zwiększyć ich wydajność energetyczną. Projekt REBUS podnosi świadomość i rozwija umiejętności urzędników państwowych oraz innych pracowników sektora publicznego w zakresie zużycia energii. Ma to na celu przekazanie lokalnym władzom wiedzy niezbędnej do zaprojektowania modelowej ścieżki renowacji energetycznej budynków (ŚREB) dla budynków użyteczności publicznej.

  de | el | en | hu | ro | sv