Nusiųsti draugui
RSS
google +
Variantas spausdinti

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato už sveikatos klausimus atsakingas generalinio direktoriaus pavaduotojas Martinas Seychellas

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato už sveikatos klausimus atsakingas generalinio direktoriaus pavaduotojas Martinas Seychellas

Per pastaruosius 50 metų Europos Sąjunga išsiplėtė nuo 6 iki 28 valstybių narių, o plėtros procesas tęsiasi ir šiandien: dabar yra 5 šalys kandidatės ir 2 potencialios šalys kandidatės. Šiuo metu Europos Sąjungoje gyvena daugiau kaip 500 mln. piliečių ir daugybė dar norėtų jais tapti.

Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas stengiasi, kad Europoje gyventi būtų sveikiau ir saugiau, kad visi piliečiai galėtų būti tikri, kad bus rūpinamasi jų sveikatos ir gerovės apsauga, ir kad bus imamasi ligų prevencijos ir sveiko gyvenimo trukmės ilginimo priemonių. Sveiki gyventojai, galintys naudotis kokybiškomis ir tvariomis sveikatos priežiūros paslaugomis, yra lemiamas ekonomikos augimo veiksnys.

Vykstant stojimo procesui, Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas kartu su Plėtros generaliniu direktoratu bendradarbiauja su tomis šalimis, siekdami sudaryti palankesnes sąlygas jų teisės aktų, valdžios įstaigų ir sveikatos sistemų reformoms, kad palaipsniui būtų įgyvendinti ES teisės aktai, gairės ir įdiegta patirtis.

Komisija remia šį procesą, reguliariai rengdama dialogus, teikdama techninę pagalbą ir žinias, kaip kurti ir valdyti tvarias sveikatos priežiūros sistemas. Šios sistemos turi pajėgti reaguoti į dideles tarpvalstybines grėsmes sveikatai, pvz., užkrečiamų ligų protrūkius, nesunkiai išplintančius keliose valstybėse. Labai svarbu, kad įstodamos naujosios valstybės narės turėtų veiksmingus ligų sulaikymo ir jų protrūkių valdymo mechanizmus, dalyvautų Europos priežiūros sistemos bei ES užkrečiamųjų ligų tinklų (pvz., Ankstyvojo įspėjimo ir reagavimo sistemos) veikloje ir teiktų jiems informaciją. Norint užtikrinti visų žmonių sveikatą ir gerovę svarbu, kad šalys kandidatės savo pajėgumus didintų dabar, o ne lauktų stojimo momento.

Šis Europos Sąjungos darbas iš esmės lieka nepastebėtas, bet tai yra labai svarbi investicija į ateitį ir jau dabar teikia didelę naudą ir saugo mūsų piliečių sveikatą.