Sūtīt draugam
RSS
google +
Izdrukas variants

Marija Iglesija Gomesa, Veselības sistēmu nodaļas vadītāja, Eiropas Komisija, Veselības un pārtikas nekaitīguma ĢD

Marija Iglesija Gomesa, Veselības sistēmu nodaļas vadītāja, Eiropas Komisija, Veselības un pārtikas nekaitīguma ĢD

Kas ir tas vērtīgākais, kas jums pieder? Daži teiks, ka tā ir viņu mašīna, māja vai, iespējams, laiva. Taču, manuprāt, ja atrodam laiku padomāt un atbildam godīgi, iespējams, vienosimies, ka visdārgākā ir mūsu pašu un mūsu tuvinieku veselība.

Tāpēc izdodam tik daudz naudas, lai parūpētos par to. Patiesībā valstis ievieš sarežģītas sistēmas, lai mums sniegtu vislabāko veselības aprūpi. Veselības ģenerāldirektorāts dara visu, lai šīs sistēmas pastāvīgi uzlabotos.

Pērn pieņemtā paziņojumā Komisija ierosināja programmu par labu veselības sistēmām, kuras ir atvērtas un pieejamas, kuras patiešām palīdz uzlabot mūsu veselību un kuras spētu pārvarēt izaicinājumus, ar kurām tās saskaras, liekot lietā jaunus risinājumus.

Kā jau minējām pirmīt, veselības sistēmas ir ļoti sarežģītas. Tās aptver visdažādākās profesijas, piemēram, ārstus, medmāsas un zobārstus, un struktūras, tādas kā slimnīcas, ambulatorās aprūpes iestādes, aptiekas u.c. Ja vēlamies uzlabot kādu sistēmu, īpaši ja tā ir sarežģīta, mums vispirms ir jāsaprot, kā tā darbojas. Citiem vārdiem sakot, mums ir jānovērtē tās efektivitāte.

Šādā perspektīvā Komisija pagājušā gada rudenī izveidoja ekspertu grupu veselības sistēmu efektivitātes novērtēšanai. Šī grupa ir forums, kur valstis var dalīties pieredzē un zināšanās. Tā noteiks arī rīkus un metodes, kas ļaus labāk novērtēt mūsu sistēmu darbību un pēc tam tās uzlabot.

Veselības sistēmas

Vēl par šo tematu