Podczas spotkania przeanalizowano doświadczenia w zakresie promowania transformacji ekologicznej na poziomie lokalnym lub niższym od regionalnego, w tym dotyczące projektów finansowanych z EFRROW, a także innych inicjatyw terytorialnych. Uczestnicy omówili czynniki prowadzące do udanego zaangażowania i upowszechnienia zrównoważonych praktyk oraz przedyskutowali wnioski, które można wyciągnąć z tych doświadczeń do celów projektowania i wdrażania planów strategicznych WPR.
Cele
- Dzielenie się przykładami udanych podejść terytorialnych i kolektywnych, które angażują miejscową ludność i beneficjentów oraz prowadzą do szerszego wdrożenia zrównoważonych środowiskowo praktyk w rolnictwie, leśnictwie i społecznościach wiejskich.
- Omawianie i identyfikowanie czynników powodzenia oraz głównych elementów stojących za tymi doświadczeniami, a także ustalenie, jakiego rodzaju zmiany można zaproponować, aby w przyszłości interwencje na rzecz środowiska i klimatu były skuteczniejsze.
- Wnoszenie wkładu w przygotowanie arkusza informacyjnego grupy tematycznej dotyczącego podejść terytorialnych wspierających realizację środowiskowych i klimatycznych celów planów strategicznych WPR.
Dokumenty źródłowe