European Commission logo
ltLietuvių

Projects Database

Search Results

Projects |
Komunalinių atliekų naudojimas energijai gauti Vilniuje

Energijos gavimo iš atliekų jėgainė Lietuvos sostinėje Vilniuje sumažins komunalinių atliekų šalinimą į sąvartynus ir pavers jas energijos šaltiniu. Jėgainėje per metus bus sudeginama iki 160 tūkst. tonų po rūšiavimo likusių ir antriniam panaudojimui netinkamų atliekų, kurios atkeliaus iš mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių. Deginant šias atliekas bus gaminama šiluma ir elektra – šis procesas vadinamas kogeneracija.

  en
Projects |
„EcoMedia“ – parama aplinkai nekenksmingoms paslaugoms pasitelkiant ekologišką reklamą

Lietuvos skaitmeninės rinkodaros agentūra sukūrė aplinkai nekenksmingus, energiją taupančius lauko reklaminius stendus. Šiuo metu naudojami du prototipai, kurie parodo, kaip reklamos sektorius gali sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį. Vienas yra Šiauliuose, ketvirtame pagal dydį šalies mieste, kitas – Klaipėdoje, kuriame veikia svarbiausias šalies uostas.

  en
Projects |
„Incone60“: Išplaukimas į jūrą siekiant sumažinti transporto išmetamų teršalų kiekį Pietų Baltijos ir Šiaurės jūrų regionuose

Siekiant remti ekologiškesnį ir efektyvesnį krovinių vežimą, ES finansuojamu projektu „Incone60“ skatinama Pietų Baltijos ir Šiaurės jūrų regionuose pereiti nuo kelių prie jūrų transporto. Tai daroma gerinant susisiekimą tarp vietinių ir regioninių jūrų uostų tarptautiniu vandens keliu E60. Projekto metu sukurta modeliavimo priemonė leidžia transporto operatoriams palyginti kelių ir jūrų transporto sąnaudas. Projektas skirtas uostų administracijoms, krovinių tvarkytojams, logistikos ir kitiems transporto operatoriams.

  da | en | nl | pl