Τα παιδιά στην ΕΕ καλούνται να συμμετάσχουν σε μια διαδικτυακή έρευνα που διοργανώνει η πλατφόρμα της ΕΕ για τη συμμετοχή των παιδιών, ώστε να εξερευνήσουν τη συμμετοχική δημοκρατία.
Τα αποτελέσματα θα τροφοδοτήσουν μια έκθεση για την Ευρωπαϊκή Επιτροπή που έχει σκοπό να προωθήσει τη συμμετοχή των νέων. Η έρευναείναι διαθέσιμη σε όλες τις γλώσσες της ΕΕ και η συμμετοχή σε αυτή θα είναι δυνατή έως το τέλος Απριλίου.