Διδάσκοντας την Ευρώπη στο σχολείο χάρη με τις νέες δράσεις Jean Monnet
Related topics
YouthΗμερομηνία: 14/11/2023
Μόνιμος σύνδεσμος: Κύρια διεύθυνση url
Οι δράσεις Jean Monnet απευθύνονται σε εκπαιδευτικούς της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και έχουν ως στόχο να τους βοηθήσουν όσον αφορά την ευαισθητοποίηση των μαθητών σχετικά με τις κοινές αξίες της ΕΕ.
Μείνετε συντονισμένοι: η επόμενη πρόσκληση υποβολής προτάσεων Jean Monnet θα δημοσιευθεί τις προσεχείς εβδομάδες στο πλαίσιο του οδηγού του προγράμματος Erasmus+ 2024. Ο οδηγός αυτός θα περιέχει όλες τις λεπτομέρειες, καθώς και το έντυπο της αίτησης και τα κριτήρια επιλεξιμότητας. Η προθεσμία για την υποβολή προτάσεων λήγει την 1η Φεβρουαρίου 2024.
Εν τω μεταξύ, μπορείτε να μάθετε περισσότερα για τις δράσεις Jean Monnet και να αντλήσετε έμπνευση από άλλες σχολικές δραστηριότητες.