breadcrumb.ecName
pl Polski

Polska firma lotnicza rozwija skrzydła dzięki środkom z UE

  • 15 September 2015

Becker Avionics Polska (BAP) poszerzyła potencjał w zakresie badań i rozwoju oraz wprowadziła usługi na rynek zagraniczny dzięki środkom finansowania z UE. BAP oferuje obecnie dodatkowe usługi testowania obwodów elektrycznych w niskich i wysokich temperaturach po konkurencyjnych cenach.

Dofinansowanie zwiększyło potencjał BAP w zakresie testowania sprzętu i umożliwiło znacznie szybsze wprowadzanie na rynek konkurencyjnych urządzeń. W nadchodzących latach przyniesie to korzyści zarówno Becker Avionics Polska, jak i regionowi Dolnego Śląska.

Grzegorz Lis, Becker Avionics Polska

Firma z projektuje sprzęt do nawigacji i komunikacji, taki jak nadajniki i odbiorniki będące na wyposażeniu kokpitów samolotów. Urządzenia zaprojektowane przez inżynierów z BAP wymagają przeprowadzania kompleksowych testów ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. Dotychczas testy te wykonywano w specjalistycznych laboratoriach poza Polską. Dzięki pozyskaniu środków z EFRR BAP zakupiła sprzęt umożliwiający testowanie systemów na miejscu i mogła wejść z ofertą na rynki międzynarodowe.

Wśród nowych nabytków znajdują się: analizator widma, komora termiczna, generator arbitralny, a także rozmaity sprzęt ESD. Nowe urządzenia zwiększyły potencjał BAP w zakresie pomiarów elektrycznych, temperaturowych i innych analiz związanych z projektowaniem, kwalifikacją i certyfikacją sprzętu dla lotnictwa.

Większa wartość kontraktów, lepsze usługi w zakresie badań i rozwoju

Dzięki środkom z UE BAP wkroczyła na rynki międzynarodowe i pozyskała kontrakty na większy i bardziej zaawansowany sprzęt. Ponadto inwestycje umożliwiły firmie poszerzenie oferty o usługi badawcze dla innych podmiotów z branży.

BAP podpisała również nowy kontrakt na zaprojektowanie urządzenia do nawigacji i komunikacji znanego jako COM/NAV. Inne kontrakty są w fazie przygotowawczej. Wszystkie te inwestycje umożliwiły BAP poszerzenie oferty i sprzedaż sprzętu do znacznie większych maszyn, latających na większych wysokościach.

Łączna wartość inwestycji i środki finansowania z UE

Łączna wartość inwestycji w ramach rozszerzenia projektu „Modernizacja działu badawczo-rozwojowego w firmie Becker, projektującej urządzenia radiokomunikacyjne i nawigacyjne dla lotnictwa poprzez zakup aparatury pomiarowej oraz elementów infrastruktury” wyniosła 41 170 euro, z czego 14 225 euro pochodziło z programu operacyjnego „Dolny Śląsk” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w okresie programowania 2007–2013.