breadcrumb.ecName
pl Polski

Centrum Kongresowe (Rondo Grunwaldzkie)

  • 01 February 2016

Centrum Kongresowe ICE Kraków udostępnia jedne z najnowocześniejszych w Europie wielofunkcyjnych sal konferencyjnych. Inwestycja w ten projekt stanowiła ważny krok w rozwoju obszarów miejskich Krakowa.

ICE Kraków umożliwia organizowanie wszelkiego rodzaju imprez. W efekcie zainteresowanie tym obiektem jest olbrzymie.

Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego

Architektura ICE Kraków stawia ten obiekt w jednym rzędzie z najnowocześniejszymi centrami kongresowymi w Europie. Budynek Centrum składa się z trzech sal głównych: Sali Audytoryjnej, Sali Teatralnej i Sali Kameralnej z widowniami liczącymi odpowiednio 2000, 600 i 400 miejsc. Każda z sal jest wyposażona w ruchome ściany i zaawansowane technologicznie funkcje oraz zapewnia wyjątkową jakość akustyki.

Trójpoziomowe foyer ICE Kraków, z którego roztacza się widok na Wawel, oferuje dostęp do szeregu mniejszych, łatwych do dostosowania do potrzeb klientów sal konferencyjnych, pomieszczeń wielofunkcyjnych oraz sal wystawowych. Podjęto też specjalne działania, aby ułatwić transport do i z Centrum — zbudowano m.in. parking naziemny, przystanek autobusowy oraz dwupoziomowy parking podziemny na 350 pojazdów.

Podstawy do rozwoju obszarów miejskich

Ten współfinansowany z funduszy europejskich projekt miał się przyczynić do realizacji jednego z celów strategii „Europa 2020”, jakim jest „promowanie zatrudnienia i wspieranie mobilności siły roboczej”. W wyniku projektu powstały 42 miejsca pracy, a Kraków zyskał na popularności jako centrum biznesu.

Mimo swojej silnej pozycji na rynku turystycznym, Kraków (drugie co do wielkości miasto Polski) nie posiadał wcześniej nowoczesnego, specjalistycznego obiektu konferencyjnego. Stąd właśnie wziął się pomysł na tę inwestycję i dzięki temu miasto może teraz korzystać z interdyscyplinarnej placówki, która oferuje 36 720 metrów kwadratowych powierzchni i spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem technologii, jak i architektury.

Łączna wartość inwestycji i środki finansowania z UE

Łączna wartość inwestycji w ramach projektu „Centrum Kongresowe (Rondo Grunwaldzkie)” wyniosła 91 286 764 EUR, z czego 18 403 338 EUR pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego „Małopolska” w okresie programowania 2007–2013.