Integreti Teritorialie Ieguldijumi
Eiropā pastāv dažādas ekonomiskās, vides un sociālās problēmas, kas liecina par vajadzību īstenot integrētu un teritoriālu pieeju, lai nodrošinātu efektīvu risinājumu.
Tai ir jābūt daudzdimensiju pieejai, kas ir pielāgota attiecīgo reģionu īpatnībām, un tās īstenošanā, iespējams, būs jāpārkāpj tradicionālās administratīvās robežas un būs vajadzīga lielāka dažādu pārvaldības līmeņu dalībnieku gatavība sadarboties un koordinēt pasākumus, lai sasniegtu kopīgus mērķus. Minētais ir saskaņā ar jauno teritoriālās kohēzijas mērķi, kurš noteikts Lisabonas līgumā un kura pamatā ir atziņa, ka ekonomisko un sociālo kohēziju nevar panākt Eiropas līmenī, nepievēršot lielāku uzmanību ES valstu politikas teritoriālajai ietekmei.
Šā iemesla dēļ ar Kopīgo noteikumu regulu ir ieviesti jauni integrējoši instrumenti, kurus iespējams izmantot teritoriālo stratēģiju īstenošanai uz vietas, sasaistot partnerības nolīgumos un darbības programmās noteiktos mērķus un teritoriālo dimensiju: sabiedrības virzīta vietējā attīstība (Kopīgo noteikumu regulas 32.–35. pants) un integrētas teritoriālās investīcijas (Kopīgo noteikumu regulas 36. pants).
Šajā faktu lapā ir aplūkotas integrētas teritoriālās investīcijas (ITI), kas ES dalībvalstīm sniedz iespēju apvienot vienas vai vairāku darbības programmu vairāku prioritāro virzienu investīcijas, lai veiktu daudzdimensiju intervenci, kas aptver vairākas nozares.