Euroopa Komisjoni logo

NEWSLETTER

Viimati muudetud 178, 21. Juuli 2016

ELi tervishoid

Portaal, kus leiate usaldusväärset teavet rahvatervise kohta

Vaktsineerimine – tehke parim valik

Xavier Prats Monné, Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi peadirektor

Xavier Prats Monné, Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi peadirektor

Teaduslike uuenduste väljatöötamine on tihti keeruline, kuid pärast nende kasutuselevõtmist muutuvad need kiiresti iseenesest mõistetavaks. Kes tänapäeval enam mäletab, et ainuüksi 20. sajandil suri rõugetesse 300 kuni 500 miljonit inimest – jah, just nimelt kuni pool miljardit inimest? Näiteks 1967. aastal, mil WHO teatas ülemaailmse rõugete likvideerimisprogrammi kehtestamisest, haigestus rõugetesse 10–15 miljonit inimest, kaks miljonit suri ning veel miljonid jäid selle tõttu moonutatuks ning umbes 100 000 pimedaks. Kahjuks on paljud selle unustanud. Praegu on läänemaailmas ennekuulmatu, et laps võiks surra s [...]

Selle uudiskirja teemad

ELi uudised » 
ELi pressiteated » 
ELi terviseauhind vabaühendustele » 
Uued väljaanded » 
Eelseisvad üritused » 
Teateid liikmesriikidest » 
  Telli
  Eelmised uudiskirjad
  Soovitage uudiseid ja üritusi
  Saada sõbrale

Read the full focus of this edition  »

Vaata ka

Tervishoiuprogrammi projektid »

Vaktsineerimise edendamine sisserändajate hulgas Euroopas (PROMOVAX)

Kaheksa vabaühendust rändajate/pagulaste tervisevajaduste rahuldamiseks 11 riigis

Pagulastega seotud võrgustik EUR-HUMAN – (EUropean Refugees - HUman Movement and Advisory Network)

Euroopa tervishoiutöötajate vaktsineerimise edendamine (HProImmune)

EU-HEP-SCREEN – B- ja C-hepatiidi sõeluuringud rändajate hulgas Euroopa Liidus

FASTVAC: üldine raamistik hädaolukorras kasutatavate vaktsiinide kiireks tootmiseks ja hindamiseks

 
 

ELi uudised 

Uudiskirja Tervis-EL lugejad, avaldage oma arvamust!  »

Mis on teie arvates uudiskirja puhul kõige kasulikum ja huvitavam? Mida saaks veel täiustada? Palun leidke mõni minut, et vastata veebipõhisele küsitlusele. See aitab meil muuta uudiskirja teie vajadustele paremini vastavaks.

Euroopa riigid on hakanud märkama tervisealast ebavõrdsust – katseprojekti raames koostatakse heade tavade loetelu  »

ELi rahastatava katseprojekti „VulnerABLE“ raames hinnatakse selliste haavatavate ja isoleeritud elanikkonnarühmade tervisealaseid vajadusi ja probleeme, kelle tervis võib olla suuremas ohus ja/või kelle juurdepääs tervishoiuteenustele on piiratud, ning määratakse kindlaks parimad tavad nende toetamiseks.

Uue meditsiiniseadmete määruse vastuvõtmine on lõpusirgel  »

15. juunil 2016 andis nõukogu alaliste esindajate komitee oma heakskiidu Euroopa Parlamendiga saavutatud kokkuleppele uue meditsiiniseadmeid käsitleva määruse kohta. Kokkulepe peab läbima õiguskeelelise viimistlemise enne, kui see saadetakse uuesti nõukogule ja Euroopa Parlamendile heakskiitmiseks.

Koe- ja rakudoonorite rangemate uuringunõuete kaardistamine toob selgust  »

Direktiiviga 2004/23/EÜ kehtestatakse kohustuslikud uuringud koe- ja rakudoonoritele iga doonoriks olemise korra jaoks. See võimaldab liikmesriikidel võtta riiklikul tasemel vastu rangemad meetmed. Liikmesriigid ning komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraat on need uuringumeetmed kaardistanud ja teinud tulemused üldsusele kättesaadavaks.

Kas vajate teises ELi liikmesriigis suvepuhkusel viibides ravimiretsepti?  »

Teie koduriigis väljastatud ravimiretsept kehtib kõikides ELi liikmesriikides, Islandil, Liechtensteinis ja Norras. Siiski ei pruugi teie soovitud ravim kättesaadav olla või seda võidakse turustada teise nime all. Seepärast oleks hea, kui küsiksite oma arstilt piiriülest retsepti.

Kas kannate oma Euroopa ravikindlustuskaarti suvel kaasas?  »

Kaart annab teile juurdepääsu meditsiiniliselt vajalikule riiklikule tervishoiuteenusele ajutise viibimise ajal 28 ELi riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras ja Šveitsis, samadel tingimustel ja samade kulutustega (mõnes riigis tasuta) nagu selles riigis kindlustatud isikutele. Kaardi saate oma riiklikult tervisekindlustuse pakkujalt.

Vajalik teave puhkuse veetmiseks teises ELi riigis  »

Teil on kavas minna puhkusele, kuid kas teate oma õigusi ja kohustusi Euroopa Liidus reisimisel?

Kas sooviksite saada eristavaid maitse- ja lõhnaaineid sisaldavaid tubakatooteid käsitleva sõltumatu nõuandekomisjoni liikmeks?  »

Euroopa Komisjon soovib leida organoleptilise analüüsi, keemilise analüüsi ja statistika eksperte. Konkursikutsele vastamise tähtaeg on 22. september 2016.

ELi pressiteated 

Taimed lisatakse Euroopa Toiduohutusameti andmebaasi  »

Euroopa Toiduohutusamet astus esimese sammu selles suunas, et avaldada taimede registri (Compendium on Botanicals) veebipõhine versioon. Loomisel olevat otsinguvõimalusega andmebaasi laiendatakse nii, et see hõlmaks ka väljastpoolt Euroopat pärit taimeliike. Registri täielik versioon tehakse kättesaadavaks 2017. aasta alguses.

Uued väljaanded 

Ilmunud on vaimse tervise ja heaolu alase ühismeetme uudiskirja uus väljaanne  »

Seekordsest väljaandest leiate ajakohastatud teavet vaimse tervise alase poliitilise konsortsiumi kohta, vaimse tervise valdkonna lühiuudised ning ülevaate sellega seotud põhiteemast, tegevustest ja üritustest. Komisjoni rahastatud ühismeetme raames kogutakse, vahetatakse ja analüüsitakse teavet vaimse tervise valdkonna poliitika ja huvirühmade tegevuse kohta.

Euroopa reisijuht 2016–2017  »

Euroopa: maailmajagu, mida iseloomustab tuhandete aastate pikkune ajalugu, rikas kultuuripärand ja maailma kauneimad looduspaigad. Avastamisrõõmu jagub küllaga! Euroopa Liit on teinud palju, et reisimine Euroopas oleks veelgi lihtsam.

Eelseisvad üritused 

5. Euroopa õenduskongress (Rotterdam, 4.–7. oktoober 2016)  »

ELi toetatava ürituse teemaks on „Eakate hooldamine: kuidas saaksime teha õigeid asju õigesti?“ ning selle eesmärk on teada saada, millal ja mil määral mõjutab vanemaealiste hooldusravi eaka patsiendi soovitud tervisenäitajaid.

Teateid liikmesriikidest 

Riiklik kava sarvkesta annetuste hulga suurendamiseks aastaks 2020  [Hispaania]  »

Riiklik Elundisiirde Organisatsioon sooviks, et aastaks 2020 annetataks Hispaanias 5000 sarvkesta, mis kataks riigisisese nõudluse. 2015. aastal toimus 3870 sarvkesta siirdamist ja ootenimekirjas on 1300 patsienti.

2016. aasta juulis korraldatav teabekampaania keskendub alkoholitarbimise ohtudele  [Rumeenia]  »

Tervishoiuministeeriumi korraldatav kampaania „Alkohol võib muuta teie elu... halvemaks!“ kestab kogu juulikuu. Üks aluspõhimõtetest on see, et noorukite jaoks ei ole alkoholi puhul olemas „ohutut piirmäära“. Teismeliste poolt tarbituna võib see põhjustada tõsiseid tagajärgi aju arengule.

Järgmises numbris

Tervishoiusüsteemid

See uudiskiri on kättesaadav ELi 23 ametlikus keeles
http://ec.europa.eu/health/newsletter

Palun ärge vastake sellele teatele, sest sellele e-posti aadressile saadetud e-kirju ei loeta.

IKui soovid uudislehe tellimuse tühistada, klõpsa siin