Szukaj publikacji

Total results: 462.

Francuskie organizacje rolnicze przekładają krajową strategię na podejścia i inicjatywy sektorowe. Sektor hodowlany, który według NLCS jest odpowiedzialny za 45% emisji metanu we Francji, opracował metody oceny emisji gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji bydła i sposoby ich ograniczenia. To streszczenie tematyczne przedstawia niektóre z powiązanych inicjatyw klimatycznych oraz przykład ich zastosowania we francuskim regionie Pays de la Loire.

Zrównoważony rozwój to przekrojowy temat w obecnej strategii rozwoju lokalnego programu LEADER Ravakka (Finlandia). Celem jest zachęcenie lokalnych organizacji do walki ze zmianami klimatycznymi poprzez większą aktywność we wdrażaniu projektów przyjaznych dla środowiska.

Oto sprawozdanie podsumowujące z trzeciego Laboratorium Tematycznego ENRD LEADER, podczas którego analizowano, jak podejście LEADER i lokalne grupy działania (LGD) mogą wnosić wkład w skuteczne działania lokalne dotyczące młodzieży i wyludnienia.

Ponieważ działania w zakresie ochrony środowiska w ramach PROW na lata 2007–2013 nie zostały dobrze wykorzystane przez społeczność rolniczą, w kolejnym okresie programowania (2014–2020) LEADER został wykorzystany do promowania projektów dotyczących różnorodności biologicznej na Wyspach Alandzkich (Finlandia).

W Słowenii program LEADER jest wdrażany w ramach wspólnego podejścia do rozwoju lokalnego kierowanego przez lokalną społeczność (CLLD), które działa jako system wielofunduszowy, łączący w sobie finansowanie z EFRROW, EFMR i EFRR. Podejście polegające na finansowaniu z wielu źródeł ułatwia komitet koordynacyjny CLLD.

Raport z najistotniejszymi punktami z 4. spotkania grupy tematycznej ENRD pod hasłem  „Biogospodarka i działania na rzecz klimatu”.

Podczas spotkania skupiono się na opłacalności ekonomicznej działań łagodzących zmiany klimatu w ramach biogospodarki na obszarach wiejskich, a w raporcie przedstawiono przykłady przedsiębiorstw, które włączają działania na rzecz klimatu i biogospodarkę niskoemisyjną do swoich modeli biznesowych dzięki recyrkulacji odpadów i produktów ubocznych.

Lokalna Grupa Działania (LGD) Kostenets 2010 z Bułgarii opracowała swoją strategię rozwoju z dużym naciskiem na potrzeby lokalne. Wykorzystanie wielu funduszy pozwala na skuteczne zaspokajanie konkretnych potrzeb lokalnych.

Silne, stanowiące fundament wartości i powiązania z instytucjami naukowymi wspierają LEADER/CLLD w Chorwacji, gdzie sieć LEADER jest przekonana, że podejście LEADER/CLLD ma istotne
znaczenie na wszystkich poziomach rozwoju obszarów wiejskich.

Studium przypadku dotyczące współpracy w łańcuchu dostaw LEADER.

Niniejsze streszczenie tematyczne przedstawia główne idee przedstawione na 11. spotkaniu grupy tematycznej ENRD „Inteligentne wioski”, które koncentrowało się na opracowaniu wsparcia dla inteligentnych wiosek w przyszłych Planach Strategicznych WPR (SP) w oparciu o pomysły omawiane przez Polskę.

Dostępność usług, w tym opieki zdrowotnej, edukacji, mobilności, zakupów i innych, jest jednym z kluczowych czynników wspomagających rozwój obszarów wiejskich i czyniących je bardziej atrakcyjnymi i opłacalnymi. Ten arkusz informacyjny zawiera przegląd różnych aspektów, które należy uwzględnić przy poprawie dostępu do usług dla ludności z obszarów wiejskich.

Pages