Statistics Explained

Sõnastik:abielu

Abielu on akt, tseremoonia või toiming, millega sõlmitakse abikaasade vahel formaalne side. Seadusliku abielu sõlmija võib konkreetse riigi seaduste kohaselt olla riigiametnik, vaimulik või mõni muu ametiisik.

Kõigis Euroopa Liidu riikides ja teistes Euroopa maades on võimalik sõlmida tsiviilabielu, st abielu, mille sõlmimise aluseks on seadus ja mille sõlmib riigiametnik. Tsiviilabielu ja kirikliku abielu, st üksnes vaimuliku sõlmitud abielu suhe võib aga riigiti erineda. 15 riigis (Küpros, Taani, Eesti, Soome, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Hispaania, Rootsi ja Norra ja Ühendkuningriik) kaasnevad kirikliku abieluga samad õiguslikud tagajärjed mis tsiviilabieluga, st riik tunnustab seda tsiviilabieluga samaväärsena. Prantsusmaal kiriklik abielu inimese ametlikku perekonnaseisu ei mõjuta, välja arvatud juhul, kui abielu on sõlmitud välismaal.

Abiellumuse üldkordaja on aasta jooksul registreeritud abielude arv võrrelduna aastakeskmise rahvaarvuga ja seda väljendatakse 1000 elaniku kohta.

Täiendav teave

Seotud mõisted

Statistilised andmed