Europos Komisijos logotipas

NEWSLETTER

Nr. 178. 2016 metai. Liepa. 21 diena

Sveikata ES

Jūsų patikimos informacijos apie visuomenės sveikatą portalas

Skiepijimas – geresnis pasirinkimas

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato generalinis direktorius Xavier Prats Monné

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato generalinis direktorius Xavier Prats Monné

Pasiekti mokslo pažangos dažnai yra sunku, tačiau kai tai pavyksta, ji neretai suvokiama kaip savaime suprantamas dalykas. Kas šiandien atsimena, kad vien tik XX a. nuo raupų mirė 300–500 mln. žmonių (taip, daugiau kaip pusė milijardo!)? Pavyzdžiui, 1967 m., kai PSO paskelbė apie pasaulinę raupų išnaikinimo programą, raupais per metus apsikrėsdavo 10–15 mln. žmonių per metus, 2 mln. žmonių mirė, milijonai buvo subjauroti, o apako apie 100 000 žmonių. Deja, atrodo, kad kai kurie žmonės visa tai užmiršo. Šiandien Vakarų pasaulyje apie tai niekas nėra girdėjęs, o vaikų mirtis nuo poliomielito, raupų ir panašių ligų [...]

Šiame numeryje

ES naujienos » 
Valstybių narių nuomonė » 
ES sveikatos apdovanojimas NVO » 
Nauji leidiniai » 
Artėjantys renginiai » 
Pranešimai iš visos Europos » 
  Užsiprenumeruokite informacinį biuletenį
  Ankstesni leidimai
  Siūlykite naujienas ir renginius
  Nusiųsti draugui

Visi šio leidinio teminiai straipsniai  »

Kiti teminiai straipsniai

Sveikatos programos projektai »

Migrantų skiepijimosi Europoje skatinimas (PROMOVAX)

11 šalių įsisteigusios 8 NVO, kurios rūpinasi pabėgėlių ir (arba) migrantų sveikatos poreikiais

Europos pabėgėlių, žmonių judėjimo ir konsultacinis tinklas EUR-HUMAN (angliško pavadinimo „EUropean Refugees - HUman Movement and Advisory Network“ akronimas)

Europos sveikatos priežiūros specialistų informavimas apie skiepijimą (HProImmune)

Europos Sąjungos migrantų tikrinimas dėl hepatito B ir C (EU-HEP-SCREEN)

Bendroji sparčios vakcinų skubiems atvejams gamybos ir vertinimo sistema FASTVAC ((angliško pavadinimo „A generic framework for FAST production and evaluation of emergency VACcines“ akr

 
 

ES naujienos 

Išsakykite savo nuomonę apie portalo „Sveikata ES“ informacinį biuletenį!  »

Kas jums šiame biuletenyje įdomiausia ir naudingiausia? Ką būtų galima patobulinti? Skirkite kelias minutes ir dalyvaukite mūsų internetinėje apklausoje. Jūsų atsakymai mums padės užtikrinti, kad biuletenis kuo geriau atitiktų jūsų poreikius.

Europos šalys atkreipia dėmesį į nelygybę sveikatos priežiūros srityje: vykdant bandomąjį projektą parengtas gerosios patirties aprašas  »

ES finansuojamu bandomuoju projektu „VulnerABLE“ bus įvertinti pažeidžiamų ir izoliuotų gyventojų, kuriems gali būti iškilusi didesnė prastos sveikatos rizika, ir (arba) kurie susiduria su prieigos prie sveikatos priežiūros paslaugų kliūtimis, sveikatos poreikiai ir sunkumai bei nustatyta geriausia jų rėmimo patirtis.

Netrukus bus parengta nauja medicinos prietaisų reglamento redakcija  »

2016 m. birželio 15 d. Tarybos Nuolatinių atstovų komitetas pasiekė susitarimą su Europos Parlamentu dėl naujų reglamentų, susijusių su medicinos prietaisais. Pirmiausiai turi būti patikrintas susitarimo teisinis ir kalbinis tikslumas, tada jis turi dar kartą būti siunčiamas Tarybai ir Parlamentui patvirtinti.

Nustatyti griežtesni audinių ir ląstelių donorų tyrimo reikalavimai užtikrina aiškumą  »

Direktyva 2004/23/EB nustatyti privalomi audinių ir ląstelių donorų tyrimai kiekvienu donorystės atveju,o valstybėms narėms suteikta galimybė priimti griežtesnes priemones nacionaliniu mastu. Valstybės narės ir Komisijos sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas nustatė tas tyrimo priemones ir viešai paskelbė rezultatus.

Prireikė recepto atostogaujant kitoje ES šalyje?  »

Jūsų šalies gydytojo išduotas receptas galioja visose ES šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje. Tačiau vaistai gali būti neplatinami arba platinami kitokiu pavadinimu, todėl vertėtų paprašyti, kad jūsų gydytojas išrašytų receptą, skirtą pateikti kitoje ES šalyje.

Ar keliaudami šią vasarą pasiėmėte Europos sveikatos draudimo kortelę?  »

Turėdami kortelę, laikinos viešnagės bet kurioje iš 28 ES šalių, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje metu galite gauti būtinąją medicininę pagalbą ar valstybines sveikatos priežiūros paslaugas tomis pačiomis sąlygomis ir už tą pačią kainą (kai kuriose šalyse – nemokamai), kaip ir tos šalies socialinį draudimą turintys žmonės. Korteles išduoda nacionalinės sveikatos draudimo įstaigos.

Ką reikia žinoti prieš vykstant atostogauti į kitą ES šalį  »

Rengiatės atostogauti, bet ar žinote savo teises ir pareigas keliaujant ES?

Ar norėtumėte dirbti Būdingų kvapiųjų medžiagų tabako gaminiuose nepriklausomoje patariamojoje grupėje?  »

Europos Komisija ieško juslinės analizės, cheminės analizės ir statistikos ekspertų. Paraiškos pagal kvietimą pareikšti susidomėjimą priimamos iki 2016 m. rugsėjo 22 d.!

Valstybių narių nuomonė 

Į Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) duomenų bazę įtraukti augalai  »

EFSA žengė pirmąjį žingsnį, siekdama paskelbti internetinį augalų žinyną. Paieškos duomenų bazė vis dar kuriama ir bus papildyta įtraukiant ne Europos botanines rūšis. Galutinė žinyno versija bus paskelbta 2017 m. pradžioje.

Nauji leidiniai 

Paskelbtas naujos redakcijos ES veiksmų psichikos sveikatos ir gerovės srityje kompaso biuletenis  »

Šiame leidinyje pateikiama naujausia psichikos sveikatos politikos konsorciumo informacija, glaustos psichinės sveikatos naujienos, taip pat informacija apie aktualijss, veiklą ir renginius psichinės sveikatos srityje. Pagal Komisijos finansuojamą ES kompaso mechanizmą renkama informacija apie psichikos sveikatos politiką ir suinteresuotųjų subjektų veiklą šioje srityje; šia informacija yra keičiamasi ir ji yra analizuojama.

Keliavimas po Europą 2016–2017 m.  »

Europa – tūkstantmečių senumo istoriją, turtingą istorinį paveldą ir vienus įspūdingiausių pasaulyje kraštovaizdžių turintis žemynas. Keliautojas čia gali tiek daug pamatyti ir atrasti, o dabar, esant Europos Sąjungai (ES), tai padaryti kur kas paprasčiau.

Artėjantys renginiai 

5-asis Slaugos darbuotojų suvažiavimas (2016 m. spalio 4–7 d., Roterdamas)  »

Tema – „Vyresnio amžiaus žmonių priežiūra: Kaip daryti tai, kas reikia, ir taip, kaip reikia?“; ES remiamame renginyje siekiama aptarti, kaip sužinoti, kada ir kokiu lygiu vyresnio amžiaus pacientų slauga duoda pageidaujamų rezultatų.

Pranešimai iš visos Europos 

Priimtas nacionalinis planas, kuriuo siekiama iki 2020 m. padidinti ragenos donorų skaičių.  [Ispanija]  »

Nacionalinė transplantacijos organizacija siekia, kad iki 2020 m. metinis donorų skaičius būtų 5 000, ir taip Ispanija galėtų patenkinti savo nacionalinį ragenos transplantų poreikį. 2015 m. buvo transplantuota apie 3 870 ragenų, o laukiančiųjų sąraše yra 1 300 pacientų.

2016 m. liepos mėn. organizuotoje informacijos mėnesio kampanijoje daugiausiai dėmesio skiriama alkoholio vartojimo keliamiems pavojams.  [Rumunija]  »

Ši sveikatos ministerijos kampanija, kurios šūkis – „Alkoholis gali pakeisti tavo gyvenimą...į blogąją pusę!“, vykdoma visą 2016 m. liepos mėnesį. Viena pagrindinių minčių yra ta, kad paaugliams „saugios“ alkoholio ribos nėra: ankstyvoje paauglystėje vartojamas alkoholis gali turėti rimtų pasekmių smegenų vystymuisi.

Kitame numeryje

Sveikatos priežiūros sistemos

Šis informacinis biuletenis parengtas 23 oficialiosiomis ES kalbomis
http://ec.europa.eu/health/newsletter

Į šį pranešimą atsakymo nerašykite – jis gautas iš netikrinamos e. pašto dėžutės.

Jei norite atsisakyti šio informacinio biuletenio prenumeratos, spustelėkite čia