Szukaj publikacji

Total results: 462.

Omówienie na poziomie unijnym ram wdrożeniowych działań związanych ze współpracą LEADER w obrębie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Materiał jest przeznaczony dla stron zainteresowanych projektami współpracy i zawiera informacje na temat warunków obowiązujących w innych państwach/PROW.

Dokument został oparty na badaniu Punktu Kontaktowego ENRD i działaniach zatwierdzających podejmowanych przez instytucje zarządzające.

Jest to przykład zaczerpnięty z dedykowanych warsztatów ENRD i dotyczący podejścia do upraszczania wytycznych LEADER oraz usprawnienia komunikacji między instytucją zarządzającą, agencją płatniczą, Lokalnymi Grupami Działania (LGD) oraz beneficjentami w Holandii.

Jest to przykład zaczerpnięty z dedykowanych warsztatów ENRD i dotyczący greckiego podejścia do koordynacji między instytucją zarządzającą (IZ) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) a grecką siecią Lokalnych Grup Działania (LGD) jako sposobu na uproszczenie wdrażania LEADER.

Jest to przykład zaczerpnięty z dedykowanych warsztatów ENRD i dotyczący estońskiego podejścia do upraszczania funkcjonowania oraz procedur Lokalnej Grupy Działania (LGD).

Jest to przykład zaczerpnięty z dedykowanych warsztatów ENRD i dotyczący zastosowania wariantów kosztów uproszczonych do kosztów administracyjnych estońskiej Lokalnej Grupy Działania (LGD).

Dokument jest zestawieniem ponad 35 projektów związanych z zagadnieniem „inteligentnych wiosek”. Zbiór ten jest dostępny dzięki uprzejmości członków grupy tematycznej ENRD (GT).

Zwracamy uwagę, że informacje zawarte w tym dokumencie nie zostały zatwierdzone przez Punkt Kontaktowy ENRD. Więcej przykładowych projektów oraz inicjatyw można znaleźć w Portalu Inteligentnych Wiosek.

Jest to studium przypadku całościowego podejścia do cyfryzacji obszarów wiejskich wdrożonego przez Fraunhofer Institute w kilku pilotażowych wioskach na terenie Niemiec. Utworzenie wspólnej platformy cyfrowej umożliwiło opracowanie nowych rozwiązań w dziedzinie dostarczania lokalnych dóbr, komunikacji, mobilności oraz e-administracji poprzez wspólne usługi i reguły.

Jest to studium przypadku analizujące „umowy o wzajemnym wsparciu” zawierane między miastami a otaczającymi je obszarami wiejskimi na czterech pilotażowych obszarach Francji.

Studium stanowi omówienie sposobu, w jaki lokalni urzędnicy oraz mieszkańcy z obu rodzajów obszarów negocjują korzystne dla wszystkich stron partnerstwa oraz wspólne działania związane z powszechnymi problemami takimi jak zatrudnienie, środowisko czy lokalne usługi. Publikacja uwzględnia skutki takich partnerstw w sferze zarządzania oraz funduszy.

Jest to studium przypadku jednej z najbardziej kompleksowych i zintegrowanych strategii radzenia sobie z problemem wyludniania oraz słabego dostępu do usług w Europie: włoskiej „Strategii dla obszarów wewnętrznych”. Wszystkie cztery europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne zostały połączone z finansowaniem krajowym, by wspierać strategie zarówno w ramach lokalnego rozwoju, jak i innowacji usługowych na 72 obszarach pilotażowych w obrębie kraju.  

Pages