1. Kokia jų paskirtis?

Akis reikia saugoti nuo įvairiausių pavojų – be kita ko, reikia stengtis, kad joms nepakenktų:

ir į jas nepatektų:
Visos šios medžiagos gali labai, o dažnai ir negrįžtamai pakenkti regėjimui. Todėl jei esama rizikos, kad dirbdami susidursite su bet kuria iš šių medžiagų, jūsų institucijos vadovai privalo parūpinti akių apsaugos priemonių.



2. Kokių yra jų tipų?

Akių apsaugos priemonių yra trijų pagrindinių tipų:
Akių apsaugos priemonės taip pat gali būti integruotos į kvėpavimo takų apsaugos priemones.

Bet kurio tipo akių apsaugos priemonės turi atitikti nacionalinius arba Europos standartus. Lęšių būna skirtingų rūšių pagal tai, kokio lygio reikalinga apsauga:
Kad būtų patvirtinta atitiktis Europos standarte EN166 nustatytiems reikalavimams, akių apsaugos priemonės turi būti kruopščiai išbandytos.



3. Kokie jų trūkumai?



4. Kur turi būti naudojamos akių apsaugos priemonės?

Jei tikėtina, kad kils bet kuris iš pirmiau išvardytų pavojų, reikėtų naudoti tinkamas akių apsaugos priemones. Pavyzdžiui:
Čia parodytas ženklas kabinamas ten, kur privaloma naudoti akių apsaugos priemones.



5. Kaip jas prižiūrėti?

Nenaudojamas visas akių apsaugos priemones geriausia laikyti originaliose pakuotėse, kad nebūtų subraižyti lęšiai. Dėl to nedėkite akių apsaugos priemonių ir ant abrazyvinių ar karštų paviršių.

Užtikrinkite, kad akių apsaugos priemonės būtų švarios, bet neplaukite jų stipriais plovikliais ir nevalykite šiurkščiu audiniu ir kt. Lęšius geriausia valyti minkštu skudurėliu ir kartkartėmis ištepti skysčiu nuo rasojimo.



Šiame skyriuje pateiktose gairėse siekiama apskritai priminti apie atliekant tyrimus ir imant ėminius kartais kylančią riziką, taip pat naudotiną saugos įrangą ir taikytinas atsargumo priemones.
Daugiau informacijos ieškokite nacionalinės valdžios institucijų teisės aktuose ir gairėse.


Peržiūra
Versija Data Pakeitimai
1.0 12.10.2012 Pirmoji versija
1.1 15.07.2020 Update